25m butterfly • From 9:00 AM to 11:50 AM
Preliminary F01 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 2 SIDRA HASANIN SO Syria Female 14 00:00:40.57
Technical DQ 3 TREASURE CHIDI-OFONG SO Nigeria Female 35 00:00:40.43
4 ERNA VERESS SO Romania Female 31 00:00:41.11
Technical DQ 5 ARTI KRISHNAMOORTHY SO Bharat Female 29 00:00:38.58
Technical DQ 6 SANA SHEIKH ALSHABAB SO Syria Female 21 00:00:39.97
Preliminary F02 • 9:03 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 3 ANA MONTERO SO Costa Rica Female 28 00:00:35.28
4 VALENTINA PACE SO Italy Female 33 00:00:33.33
5 MARIA PIA SALIBA SO Malta Female 20 00:00:28.57
6 CATALINA VICTORIA DOMINGO SO Argentina Female 15 00:00:33.42
Preliminary F03 • 9:06 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 INGEL OUNMAA SO Estonia Female 29 00:00:23.47
4 GENEVIEVE ANNE VERGE SO Canada Female 21 00:00:17.72
5 MIYUKI OKAMURA SO Nippon Female 30 00:00:21.02
6 SVENJA FROBEL SO Germany Female 31 00:00:23.40
Preliminary M01 • 9:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 2 MOHAMED AL HOSNI SO Oman Male 15 00:00:34.90
Technical DQ 3 ADEDAMOLA ADEDEJI ROBERTS SO Nigeria Male 33 00:00:44.92
6 ADEBIYI HAZAN OLATUNJI SO Nigeria Male 42 00:00:50.60
Preliminary M02 • 9:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 MICHAL POLONI SO Slovakia Male 24 00:00:28.81
5 NAMAN ALSADEK MOHAMED FELFEL SO Libya Male 47 00:00:24.14
Preliminary M03 • 9:13 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 NACER EDDINE BENALI SO Algeria Male 30 00:00:21.65
Technical DQ 4 JALEEL JELANI PIERRE SO Trinidad & Tobago Male 20 00:00:18.25
5 PEDRO RAMOS DURAND PASSOS SO Portugal Male 23 00:00:23.58
Preliminary M02 • 9:13 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 6 ORLANDO JOSE RUGGIERO SO Venezuela Male 35 00:00:27.46
25m freestyle • From 9:00 AM to 11:50 AM
Preliminary F01 • 9:16 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 TABAREK HADI SO Iraq Female 16 00:01:16.48
4 RUQAYAH AL-OGAILI SO Iraq Female 16 00:00:58.93
Preliminary F10 • 9:16 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 MARYAM ALHAMIDI SO Iraq Female 25 00:00:12.80
Preliminary F05 • 9:16 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 DANIAH AL-SHAWANI SO Iraq Female 20 00:00:34.44
Preliminary F02 • 9:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 2 AMANI ZAKKAR SO Syria Female 39 00:01:00.00
Technical DQ 4 SANJA JASIC SO Croatia Female 40 00:00:55.03
Technical DQ 6 MELESSM ANDREA ARIELLE LATH (SCRATCHED) SO Cote D'Ivoire Female 19 00:00:58.97
Preliminary F04 • 9:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 LAUREN ISABELLA OLIVER SO Fiji Female 21 00:00:39.83
Technical DQ 7 MADINA BABAYEVA SO Azerbaijan Female 13 00:00:38.17
Preliminary F03 • 9:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 CAMILLE BARREAU SO France Female 27 00:00:47.92
Preliminary F02 • 9:23 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 1 TASNEM ALBIZREH SO Syria Female 26 00:00:53.00
Preliminary F03 • 9:23 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MEERA YOUSIF ALKHAJEH SO United Arab Emirates Female 21 00:00:47.72
5 MARAM MUSTAFA MOHAMMED BIN EISA SO Libya Female 15 00:00:45.15
Preliminary F04 • 9:23 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ALYA ALMHEIRI SO United Arab Emirates Female 19 00:00:38.40
6 KATERINA PETKOVSKA SO North Macedonia Female 34 00:00:41.37
7 JULIJANA PETROVSKA SO North Macedonia Female 34 00:00:41.62
Preliminary F06 • 9:23 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 REHAN A . S BENGLEIL SO Libya Female 18 00:00:30.97
Preliminary F03 • 9:26 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 1 ANOMA AKOISSI MARIE MADELEINE DADIE SO Cote D'Ivoire Female 20 00:00:46.05
Technical DQ 2 SANAA BELALEM SO Algeria Female 15 00:00:44.02
Preliminary F05 • 9:26 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MARIE TULPOVA SO Czech Republic Female 56 00:00:35.42
Preliminary F06 • 9:26 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 FELICITE MUKAKAGENZA SO Rwanda Female 47 00:00:30.29
Preliminary F07 • 9:26 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 CANDICE DAWN BAGAN SO Canada Female 39 00:00:26.71
6 JULIETTE RENEE ARHANT SO Senegal Female 16 00:00:25.07
Preliminary F04 • 9:26 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
7 NADA MARJANOVIC SO Croatia Female 49 00:00:39.84
Preliminary F04 • 9:29 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 NOUR EL HOUDA MEDJANI SO Algeria Female 22 00:00:37.00
2 MICHAELA KLOCKER SO Austria Female 44 00:00:37.20
Preliminary F05 • 9:29 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 JESSICA PAES DE OLIVEIRA SO Brazil Female 26 00:00:34.24
Preliminary F06 • 9:29 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 SHIHO NURUKI SO Nippon Female 30 00:00:28.86
5 PERUTH NYIRAMINANI SO Rwanda Female 39 00:00:30.28
Preliminary F09 • 9:29 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
7 HELENA AYINKAMIYE SO Rwanda Female 27 00:00:21.11
Preliminary F03 • 9:29 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
8 AMINA KHAROUM SO Algeria Female 17 00:00:43.68
Preliminary F06 • 9:32 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ANGELINA GAVRINA SO Uzbekistan Female 18 00:00:28.71
5 MAJA MICOREK SO Poland Female 16 00:00:30.07
6 ISABEL TRABADO SO Spain Female 32 00:00:28.02
Preliminary F07 • 9:32 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SFEZIWE SNETHEMBA MSOMI SO South Africa Female 18 00:00:27.79
4 ANA MILENA GOMEZ RESTREPO SO Colombia Female 26 00:00:26.53
7 OLGA ELENA DIAZ VILLEGAS SO Colombia Female 38 00:00:27.88
Preliminary F05 • 9:32 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 SANDRA ARMSTRONG SO Great Britain Female 57 00:00:31.03
Preliminary F07 • 9:35 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 NICOLE MORALES SO Puerto Rico Female 23 00:00:26.97
2 VICKI LEA STEPHEN SO South Africa Female 41 00:00:25.87
8 ANASTASIYA DUBIK SO Belarus Female 16 00:00:25.80
Preliminary F08 • 9:35 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 LIENE ROKJANE SO Latvia Female 14 00:00:20.72
4 SIGNIJA JOLANTA DUCINA SO Latvia Female 15 00:00:22.88
6 ANNIKA SCHWAB SO Germany Female 18 00:00:22.21
Preliminary F09 • 9:35 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 CLAUDIA MARCELA RUEDA RUEDA SO Colombia Female 29 00:00:21.32
7 JESSICA STEWART SO Canada Female 24 00:00:24.10
Preliminary F05 • 9:38 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 DANIELA PAIUK GOMES SO Israel Female 23 00:00:35.92
5 GAGANI DHANANJANA KUMARASINGHE SO Serendib Female 17 00:00:32.27
Preliminary F10 • 9:38 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 3 MADHUSHIKA MAHATHELAGE ANN DIAS SO Serendib Female 21
Technical DQ 6 UPESHA DILMINI GUNASEKARA SO Serendib Female 17
Preliminary M03 • 9:38 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 4 ANURUDDHA SHAHIKA HETTI ARACHCHI SO Serendib Male 32 00:00:33.02
Preliminary M01 • 9:41 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 2 DAN MAUREL FRANCIS KOUASSI SO Cote D'Ivoire Male 16 00:01:02.25
5 MOHAMED AL HOSNI SO Oman Male 15 00:00:51.00
7 DOUDOU LOUIS ALEXANDRE N'GOM SO Cote D'Ivoire Male 18 00:00:56.20
Preliminary M02 • 9:41 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 3 KEREBY ISMAT EMMANUEL TRAORE SO Cote D'Ivoire Male 17 00:00:45.22
Preliminary M07 • 9:41 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ABDULLAH AL-RUQAISHI SO Oman Male 17 00:00:19.58
Preliminary M08 • 9:41 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 JUSTIN THOMPSON SO Canada Male 19 00:00:14.27
Preliminary M02 • 9:44 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MOUHAMMAD MOUAZ KRICHAN SO Syria Male 22 00:00:41.91
7 HAKAN ALKIS SO Austria Male 27 00:00:44.40
Preliminary M03 • 9:44 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 CHRISTOPHER JOHN STRUS SO Canada Male 28 00:00:37.45
3 BADR ELIAS SO Saudi Arabia Male 15 00:00:34.01
4 PAULO CERVANTES SO Brazil Male 37 00:00:35.48
Preliminary M04 • 9:44 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 OMAR SANTINI SO San Marino Male 18 00:00:28.41
Preliminary M05 • 9:44 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 EDUARDO SANTOS SO Puerto Rico Male 17 00:00:27.43
Technical DQ 8 FARIS KHOUJ SO Saudi Arabia Male 20 00:00:26.27
Preliminary M04 • 9:47 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MOHAMMED RASHID AL-RDINI SO Oman Male 25 00:00:29.41
Preliminary M05 • 9:47 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 IBRAHIMA HANE LY SO Senegal Male 26 00:00:26.58
4 JACK KAYITANA SO Rwanda Male 15 00:00:25.54
7 ELIA GASPERONI SO San Marino Male 23 00:00:24.89
Preliminary M03 • 9:47 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 FARIS ISSA ALSHAMSI SO United Arab Emirates Male 20 00:00:37.24
6 MAZIGH AZEDDIN OMARU TARAF SO Libya Male 13 00:00:33.12
8 ABDULRAHMAN ABDUSSALAM AMER AHMED SO Libya Male 14 00:00:33.86
Preliminary M06 • 9:47 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 IVAN RODRIGUEZ SO Spain Male 32 00:00:20.90
Preliminary M04 • 9:50 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 HASAN SHAWQI NASER SO Bahrain Male 15 00:00:28.82
2 FAISAL ADEL ALGOSAIBI SO Saudi Arabia Male 23 00:00:28.76
4 SAIF SALEH AL ALI SO United Arab Emirates Male 27 00:00:27.85
6 LESZEK SIENKIEWICZ SO Poland Male 34 00:00:29.09
8 MOHAMMED ALSHARAWI SO Palestine Male 17 00:00:31.66
Preliminary M07 • 9:50 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ABDERRAHMANE MOUICI SO Algeria Male 13 00:00:23.55
5 ABDULAZIZ ALHARTHI SO Saudi Arabia Male 17 00:00:20.20
Preliminary M06 • 9:50 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
7 SAMSON BISAGURA SO Rwanda Male 35 00:00:20.44
Preliminary M05 • 9:53 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MOHAMED MUSTAFA ALALI SO Bahrain Male 19 00:00:25.85
4 DZMITRY SHCHAHLOU SO Belarus Male 18 00:00:25.36
6 MARKO TADIC SO Croatia Male 43 00:00:25.93
Preliminary M02 • 9:53 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ALI ARKAN AL AMERI SO United Arab Emirates Male 18 00:00:41.09
Preliminary M07 • 9:53 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ABDULLA MOHAMMED ALKHALSAN SO United Arab Emirates Male 14 00:00:21.95
Technical DQ 7 FAISAL JASIM ALMARZOOQI SO United Arab Emirates Male 16 00:00:19.12
Preliminary M06 • 9:53 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 AYMEN BELHADJ SALAH SO Tunisia Male 21 00:00:21.45
Preliminary M06 • 9:56 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 KRESIMIR FERENCIC SO Croatia Male 60 00:00:21.25
3 OMAR MUSTAFA AHMED HARROUS SO Libya Male 32 00:00:21.42
Preliminary M08 • 9:56 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 KEENAN GROEP SO South Africa Male 19 00:00:18.99
5 OKUHLE TEEKAY MKE SO South Africa Male 18 00:00:17.50
Preliminary M07 • 9:56 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 ZAKARIA TOUNSI SO Algeria Male 15 00:00:19.97
4x50m freestyle relay • From 9:00 AM to 11:50 AM
Preliminary M04 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 JOSE ANTONIO ARIAS SO Dominican Republic Male 26 00:03:19.16
3 LUCIA CAMPOLLO SO Dominican Republic Female 15 00:03:19.16
3 DANIELA FORTUNA SO Dominican Republic Female 14 00:03:19.16
3 ELI SAMUEL VARGAS SO Dominican Republic Male 18 00:03:19.16
Preliminary M05 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 BELAOUD EL YAZID SO Morocco Male 18 00:02:55.70
4 EL BOUCHIKHI ABDELGHANI SO Morocco Male 26 00:02:55.70
4 BENNOUNA AHMED SO Morocco Male 22 00:02:55.70
4 BOUYI ILYAS SO Morocco Male 18 00:02:55.70
Preliminary F01 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 BOUAZZAOUI AMAL SO Morocco Female 15 00:04:46.01
5 MOUHSINE HALA SO Morocco Female 15 00:04:46.01
5 GOMMI CHAIMAA SO Morocco Female 15 00:04:46.01
5 HANANE OUAZZANI TOUHAMI SO Morocco Female 15 00:04:46.01
Preliminary F02 • 10:25 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 JI YEON KU SO Korea Female 21 00:03:26.53
2 KYUNG MIN KIM SO Korea Female 19 00:03:26.53
2 HEE JEONG PARK SO Korea Female 23 00:03:26.53
2 HEE WON YU SO Korea Female 19 00:03:26.53
Technical DQ 3 CATRIN ISABELLE CULLA SO Australia Female 19 00:03:30.06
Technical DQ 3 ALICIA AZMIRI ANTOINTETTA MARTINO SO Australia Female 21 00:03:30.06
Technical DQ 3 TRYPHENA ROSE NICOLAI SO Australia Female 23 00:03:30.06
Technical DQ 3 TIFFANY SMITH SO Australia Female 34 00:03:30.06
5 JORDAN ANNE MACLEOD SO Canada Female 26 00:03:14.76
5 ANDREANNE PATRY-LANDRY SO Canada Female 32 00:03:14.76
5 KELSEY MARIE WYSE SO Canada Female 34 00:03:14.76
5 TIANNA ZIMMERMAN SO Canada Female 18 00:03:14.76
Preliminary F01 • 10:25 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 MARIAM NAEEM GADELRAB SAAD SO Egypt Female 20 00:06:11.88
4 AMIRA MOHAMED SHAABAN SO Egypt Female 21 00:06:11.88
4 HADEEL FOUAD SALAM SO Egypt Female 34 00:06:11.88
4 NADA ALLAAELDIN ABDALLA SO Egypt Female 18 00:06:11.88
6 PATRICIA PECORA SO United States Female 33 00:04:44.13
6 JENA JONES SO United States Female 36 00:04:44.13
6 NICOLE LOIS ROBERTS SO United States Female 32 00:04:44.13
6 TAEGAN ELAINE MARTIN SO United States Female 30 00:04:44.13
Technical DQ 7 JENNY MARGOT CORTEZ SO Panama Female 40 00:04:05.86
Technical DQ 7 MILAGROS DEL CARMEN ESPINOSA SO Panama Female 26 00:04:05.86
Technical DQ 7 ETYAM MILAGROS MILLER SO Panama Female 25 00:04:05.86
Technical DQ 7 ANA VALERIA VERGARA SO Panama Female 18 00:04:05.86
Preliminary M02 • 10:50 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 YOUNUS JALAL SO Iraq Male 22 00:04:32.76
3 IDREES ALSAMMARRAIE SO Iraq Male 21 00:04:32.76
3 MOHAMMED AL-AMEEN SO Iraq Male 19 00:04:32.76
3 MOHAMMED SABER SO Iraq Male 22 00:04:32.76
4 LETICIA DE LOS ANGELES ALEJO SO Uruguay Female 27 00:04:20.39
4 DAN YAVITZ SO Uruguay Male 28 00:04:20.39
4 ALEJANDRO BARTESAGHI SO Uruguay Male 38 00:04:20.39
4 JENNY NATALIA GARCIA SO Uruguay Female 42 00:04:20.39
Preliminary M01 • 10:50 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 MATTHIAS MAERK SO Liechtenstein Male 36 00:05:43.24
5 SIMON GEORG FEHR SO Liechtenstein Male 36 00:05:43.24
5 SONJA HAEMMERLE SO Liechtenstein Female 49 00:05:43.24
5 NADJA HAGMANN SO Liechtenstein Female 31 00:05:43.24
Preliminary M05 • 10:50 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 6 JOSE MIGUEL RAMIREZ GONZALEZ SO Colombia Male 16 00:03:04.90
Technical DQ 6 NICOLAS STEVEN ALVAREZ ASTUDILLO SO Colombia Male 13 00:03:04.90
Technical DQ 6 JUAN PABLO FERNANDEZ MORALES SO Colombia Male 29 00:03:04.90
Technical DQ 6 JUAN ALONSO OJEDA ARISTIZABAL SO Colombia Male 28 00:03:04.90
Preliminary M04 • 10:55 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 TIMOTHEOS VASSILIOU SO Cyprus Male 24 00:03:21.19
2 IOANNA PAFITI SO Cyprus Female 22 00:03:21.19
2 CHRISTINA MICHAEL SO Cyprus Female 23 00:03:21.19
2 PETROS IOANNIS CHRISTODOULIDES SO Cyprus Male 40 00:03:21.19
Preliminary M03 • 10:55 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 3 RACHEL ABIGALE VELDKAMP SO Suriname Female 24 00:04:05.00
Technical DQ 3 ANOUSHKA STEPHANIE ROSEVAL SO Suriname Female 27 00:04:05.00
Technical DQ 3 DONNEGEY STEVANO SAITE SO Suriname Male 17 00:04:05.00
Technical DQ 3 JAMES JOZEF FREDERIK MARTENS SO Suriname Male 24 00:04:05.00
Technical DQ 4 KRISTA KONICA BYNOE SO St. Vincent & Grenadines Female 24 00:03:59.08
Technical DQ 4 RAQUEL JACINTHA MILLER SO St. Vincent & Grenadines Female 20 00:03:59.08
Technical DQ 4 WALSH COURTNEY OLLIVIERRE SO St. Vincent & Grenadines Male 18 00:03:59.08
Technical DQ 4 JASON MICHAEL WILLIAMS SO St. Vincent & Grenadines Male 17 00:03:59.08
5 SANTOS BOLANOS BARRETO SO Peru Female 19 00:04:07.16
5 MARIA MANRIQUE AVENDANO SO Peru Female 27 00:04:07.16
5 RENZO SALVADOR VASQUEZ SO Peru Male 26 00:04:07.16
5 JUAN GONZALEZ MOY SO Peru Male 38 00:04:07.16
Preliminary M02 • 10:55 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 6 RUI CHANG SO China Male 15 00:04:14.00
Technical DQ 6 CHENG DING SO China Male 18 00:04:14.00
Technical DQ 6 BAOJU FENG SO China Male 16 00:04:14.00
Technical DQ 6 ZHIBO ZHANG SO China Male 16 00:04:14.00
7 MANISH VERMA SO Bharat Male 23 00:04:12.24
7 KAUSHIKA ASHOK ADVAITH A SO Bharat Male 19 00:04:12.24
7 MANTRA JITENDRAKUMAR HARKHANI SO Bharat Male 16 00:04:12.24
7 KENNEDY SEBY MARTHINO JOAO SO Bharat Male 26 00:04:12.24
Preliminary M04 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 VANDA KRACUNOVA SO Slovakia Female 17 00:03:23.92
2 PETER ISPOLD SO Slovakia Male 29 00:03:23.92
2 DARINA KRIHOVA SO Slovakia Female 30 00:03:23.92
2 MICHAL POLONI SO Slovakia Male 24 00:03:23.92
6 HERNANI PAIVA BOAVIDA SO Australia Male 20 00:03:12.05
6 WILLIAM GERALD COVENTRY SO Australia Male 20 00:03:12.05
6 PETER FURNELL SO Australia Male 39 00:03:12.05
6 NATHAN JAMES PEARCE SO Australia Male 18 00:03:12.05
Preliminary M06 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ARIEL ALEJANDRO BRANDA SO Panama Male 24 00:02:47.70
3 LUIS ANTONIO CIANCA SO Panama Male 17 00:02:47.70
3 LINO MOISES LOZADA SO Panama Male 16 00:02:47.70
3 ADRIAN RAMOS SO Panama Male 23 00:02:47.70
Preliminary M05 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 JUSTIN BELIVEAU SO United States Male 30 00:03:04.07
4 ASHTON SMITH SO United States Female 33 00:03:04.07
4 EMORY RUSSELL SO United States Female 20 00:03:04.07
4 KATHERINE SUZANNE BOVE SO United States Female 30 00:03:04.07
5 MAX KONSBRUCK SO Luxembourg Male 19 00:03:04.77
5 MARTEN OTTENS SO Luxembourg Male 24 00:03:04.77
5 SHEILA DOFFING SO Luxembourg Female 23 00:03:04.77
5 SILVIO CALHORDO SO Luxembourg Male 17 00:03:04.77
Preliminary M06 • 11:05 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 CHAN HYUN HAN SO Korea Male 29 00:02:45.69
2 DONG WON KIM SO Korea Male 18 00:02:45.69
2 JUN SEO SHIN SO Korea Male 18 00:02:45.69
2 SUN CHANG HWANG SO Korea Male 21 00:02:45.69
4 STEFANO MATTEO PAGLIERI SO Paraguay Male 32 00:02:41.65
4 DAHIANA BEATRIZ TORRES SO Paraguay Female 22 00:02:41.65
4 SANTIAGO DANIEL BALBUENA SO Paraguay Male 19 00:02:41.65
4 CAROLINA BEATRIZ PITA SO Paraguay Female 15 00:02:41.65
Preliminary M05 • 11:05 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 KONSTANTINOS FLYTZANIS SO Hellas Male 23 00:03:05.05
3 ANDRIANA BATZI SO Hellas Female 42 00:03:05.05
3 FAIDRA MARKIDI SO Hellas Female 20 00:03:05.05
3 ARISTOTELIS MAKRIS SO Hellas Male 22 00:03:05.05
Preliminary M04 • 11:05 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 VITALII KHOVANETS SO Ukraine Male 28 00:03:13.20
5 ANDRIY FILIN SO Ukraine Male 29 00:03:13.20
5 ARSENIY POLOKHAYLO SO Ukraine Male 21 00:03:13.20
5 ANNA SAPON SO Ukraine Female 30 00:03:13.20
6 SENG HIN HO SO Macau Male 25 00:03:11.38
6 WAI CHON LEONG SO Macau Male 14 00:03:11.38
6 CHI KIN WONG SO Macau Male 12 00:03:11.38
6 SIO IN LEUNG SO Macau Female 39 00:03:11.38
Preliminary M06 • 11:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 AISLING BEACOM SO Ireland Female 39 00:02:41.29
1 CONNOR GERALD MCCLOREY SO Ireland Male 22 00:02:41.29
1 JACK THOMAS MCFADDEN SO Ireland Male 17 00:02:41.29
1 PEADAR ANTHONY CONNOLLY SO Ireland Male 33 00:02:41.29
2 JASON ROBERT HOWARD SO Australia Male 28 00:02:36.14
2 PAUL MARTIN KAISER SO Australia Male 35 00:02:36.14
2 JORDAN MARK OVERS SO Australia Male 21 00:02:36.14
2 CHARLES ANDREW JOHN WILKINS SO Australia Male 19 00:02:36.14
4 SEBASTIAN COFAL SO Poland Male 16 00:02:46.74
4 KINGA IWANSKA SO Poland Female 20 00:02:46.74
4 MICHAL MIKITYSZYN SO Poland Male 34 00:02:46.74
4 MARCIN OLDYNSKI SO Poland Male 35 00:02:46.74
6 CRISTINA DE LA VEGA SO Puerto Rico Female 30 00:02:48.51
6 NICOLE MORALES SO Puerto Rico Female 23 00:02:48.51
6 CARLOS MIRO SO Puerto Rico Male 18 00:02:48.51
6 HERIBERTO TORRES SO Puerto Rico Male 18 00:02:48.51
Preliminary M05 • 11:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ABDULLA ZUBAIR ALSHAMSI SO United Arab Emirates Male 27 00:03:04.19
3 OMAR SHARIF ALSHAMI SO United Arab Emirates Male 16 00:03:04.19
3 AWADH ALKETBI ALKETBI SO United Arab Emirates Male 22 00:03:04.19
3 KHALED ALBARGUTHI SO United Arab Emirates Male 19 00:03:04.19
7 INGEL OUNMAA SO Estonia Female 29 00:02:50.34
7 ARTUR POOL SO Estonia Male 24 00:02:50.34
7 MARIA REIN SO Estonia Female 19 00:02:50.34
7 ERIC TOTT SO Estonia Male 26 00:02:50.34
Preliminary M02 • 11:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 ADRIANA ITURRIAGA SO Mexico Female 22 00:04:14.37
5 MARTIN URIEL TORRES SO Mexico Male 20 00:04:14.37
5 JOSE IGNACIO CABRERA SO Mexico Male 28 00:04:14.37
5 YAROSLAVI ROMERO SO Mexico Female 37 00:04:14.37
Preliminary M07 • 11:15 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 KOHEI OGA SO Nippon Male 23 00:02:08.79
3 TAIGA TESHIMA SO Nippon Male 25 00:02:08.79
3 HIROAKI IKEUE SO Nippon Male 28 00:02:08.79
3 YUKINA TUTUMISHITA SO Nippon Female 31 00:02:08.79
5 ZOLTAN JENEI SO Hungary Male 17 00:02:11.48
5 ZSANETT SZILAGYI SO Hungary Female 16 00:02:11.48
5 ROBERT KAROLY RAUCH SO Hungary Male 19 00:02:11.48
5 BALINT JOZSEF RACZ SO Hungary Male 16 00:02:11.48
6 TRENT LUKE BETHEL SO Trinidad & Tobago Male 18 00:02:10.86
6 DONOVAN MARTIN GARIB SO Trinidad & Tobago Male 16 00:02:10.86
6 NIKOLI MICHAEL LALLA SO Trinidad & Tobago Male 21 00:02:10.86
6 JALEEL JELANI PIERRE SO Trinidad & Tobago Male 20 00:02:10.86
Preliminary M06 • 11:15 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 KADIAN KIM INGLETON SO Jamaica Female 29 00:02:44.72
4 RACHAEL MARISSA CHARLES SO Jamaica Female 21 00:02:44.72
4 LEON EVERTON BARCLAY SO Jamaica Male 31 00:02:44.72
4 ANDREW GEORGE BARTHOLOMEW SO Jamaica Male 23 00:02:44.72
Preliminary M05 • 11:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 WILBERT GUZMAN SO Puerto Rico Male 23 00:03:06.80
2 GIA GONZALEZ SO Puerto Rico Female 20 00:03:06.80
2 ENEIDA TORRES SO Puerto Rico Female 28 00:03:06.80
2 ARMANDO JOSE RENTAS SO Puerto Rico Male 21 00:03:06.80
Preliminary M04 • 11:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ARNDIS ATLADOTTIR SO Iceland Female 18 00:03:25.64
3 HJALTI GEIR GUDMUNDSSON SO Iceland Male 20 00:03:25.64
3 BARA SIF OLAFSDOTTIR SO Iceland Female 22 00:03:25.64
3 ROBERT ALEXANDER ERWIN SO Iceland Male 22 00:03:25.64
Preliminary M02 • 11:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ALIREZA ASADZAD DAHR SO Iran Male 22 00:04:19.06
4 MOHAMMADBAGHER AZARI TAKAMI SO Iran Male 18 00:04:19.06
4 MAHYAR PILEHVAR JAVID SO Iran Male 19 00:04:19.06
4 AMIRHOSSEIN RAZEGHI SO Iran Male 25 00:04:19.06
Preliminary M01 • 11:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 ADEBIYI HAZAN OLATUNJI SO Nigeria Male 42 00:06:38.92
5 ADEDAMOLA ADEDEJI ROBERTS SO Nigeria Male 33 00:06:38.92
5 TREASURE CHIDI-OFONG SO Nigeria Female 35 00:06:38.92
5 TEJUMOLUWA OREOLUWA OGUNLELA SO Nigeria Female 23 00:06:38.92
6 FLORENT DANAYS SO France Male 22 00:04:38.59
6 JORDAN MINGLIS SO France Male 26 00:04:38.59
6 CAMILLE BARREAU SO France Female 27 00:04:38.59
6 EMILIE OUTHIER SO France Female 37 00:04:38.59
50m butterfly • From 9:00 AM to 11:50 AM
Preliminary F01 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SIO IN LEUNG SO Macau Female 39 00:01:25.53
3 BOBBI-LYN CLELAND SO Canada Female 44 00:01:16.48
Technical DQ 5 TAILING MARIA HUNG SO Venezuela Female 36 00:01:04.09
Preliminary F02 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 AMIRA MOHAMED SHAABAN SO Egypt Female 21 00:00:58.93
Preliminary F03 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 DINAL JAIN SO Bharat Female 24 00:00:34.44
Preliminary F02 • 10:03 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 INGEL OUNMAA SO Estonia Female 29 00:00:54.37
3 BERNARDA CRISTINA AGUIRRE SO Ecuador Female 20 00:00:51.85
5 MELISSA DONOGHUE SO New Zealand Female 31 00:00:52.18
7 RACHAEL MARISSA CHARLES SO Jamaica Female 21 00:01:01.15
Preliminary F03 • 10:03 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 JOSEFINE BUSK SO Sweden Female 21 00:00:41.40
Technical DQ 6 MIYUKI OKAMURA SO Nippon Female 30 00:00:47.18
Preliminary M01 • 10:06 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ANDREI CUPSA SO Romania Male 23 00:01:07.75
Technical DQ 4 JUAN ALONSO OJEDA ARISTIZABAL SO Colombia Male 28 00:01:11.36
6 JAYANTH GIRISH HESARAGATTA SO Bharat Male 28 00:01:06.19
Preliminary M02 • 10:06 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 3 SAMI MERIE SO Syria Male 19 00:00:50.45
Technical DQ 5 GABRIELE DI BELLO SO Italy Male 24 00:00:54.65
Preliminary M02 • 10:09 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 HERNAN SACCANI SO Argentina Male 36 00:00:53.93
2 MAHYAR PILEHVAR JAVID SO Iran Male 19 00:00:54.65
8 ISMAIL KHELIFI SO Tunisia Male 24 00:00:50.00
Preliminary M03 • 10:09 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 CRISTOFER JOSUE SOLIS DOWNS SO Nicaragua Male 24 00:00:43.68
4 LIAM BARTLEY SO New Zealand Male 21 00:00:42.00
5 CHAN HYUN HAN SO Korea Male 29 00:00:44.84
6 ISMAIL RAEF FAHMI SO Egypt Male 25 00:00:42.23
7 NICOLAS STEVEN ALVAREZ ASTUDILLO SO Colombia Male 13 00:00:47.08
Preliminary M04 • 10:12 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 DONOVAN MARTIN GARIB SO Trinidad & Tobago Male 16 00:00:36.79
6 DESHAN WALALLAVITA SO New Zealand Male 23 00:00:32.45
7 CONNOR JOSEPH MAHONEY SO Canada Male 27 00:00:36.74
Preliminary M05 • 10:12 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MIGUEL ANGEL PARRAGA SO Ecuador Male 16 00:00:29.47
3 ANDREAS NORD SO Sweden Male 27 00:00:31.91
4 GORDON ROBERT JAMES NEWCOMBE MICHIE SO Canada Male 25 00:00:28.81
5 DONG WON KIM SO Korea Male 18 00:00:29.22
25m breaststroke • From 3:00 PM to 4:40 PM
Preliminary F01 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 2 MARYAM ALHAMIDI SO Iraq Female 25 00:04:00.00
3 TASNEM ALBIZREH SO Syria Female 26 00:01:08.97
Technical DQ 5 NINA BRAEKEN SO Bonaire Female 28 00:01:04.80
Preliminary F04 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 4 RAQUEL JACINTHA MILLER SO St. Vincent & Grenadines Female 20 00:00:32.68
7 SHAHEROZADE NICOLE BRUMMER SO South Africa Female 36 00:00:31.68
Preliminary F03 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 GUNJSUREN ERDEMJARGAL SO Mongolia Female 16 00:00:38.88
Preliminary F01 • 3:03 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 2 DANIAH AL-SHAWANI SO Iraq Female 20 00:01:05.24
Preliminary F03 • 3:03 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 SALMOLI CHAKRABORTY SO Bharat Female 18 00:00:36.36
4 SOPHIA HUETTER SO Switzerland Female 26 00:00:37.87
Preliminary F04 • 3:03 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 5 AINA BARON DURO SO Andorra Female 24 00:00:33.95
Preliminary F02 • 3:03 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 6 ELISSA KAREEM HARIK SO Lebanon Female 25 00:00:41.03
Technical DQ 7 SANA SHEIKH ALSHABAB SO Syria Female 21 00:00:53.00
Preliminary F02 • 3:06 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 1 YASMINE FERJANI SO Tunisia Female 18 00:00:47.97
Preliminary F03 • 3:06 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ENA CATOVIC SO Bosnia & Herzegovina Female 17 00:00:36.35
Technical DQ 6 ELIZABETH NICOLE SO Uganda Female 16 00:00:38.12
7 LHOME ELSHANI SO Switzerland Female 26 00:00:37.00
Preliminary F05 • 3:06 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 - REKHA SO Bangladesh Female 18 00:00:25.02
4 GORRET NAKITENDE SO Uganda Female 15 00:00:29.52
Preliminary F04 • 3:06 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 ANJA GOLCER SO Slovenia Female 15 00:00:31.58
Preliminary F04 • 3:09 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ANGELA HAZEL MAIDEN SO Isle of Man Female 43 00:00:33.43
5 ELKE LINDIG SO Switzerland Female 41 00:00:33.14
Preliminary F05 • 3:09 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 DARINA KRIHOVA SO Slovakia Female 30 00:00:23.63
Preliminary F03 • 3:09 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 NATHALIE STAPFFER SO Monaco Female 39 00:00:39.39
Preliminary M02 • 3:12 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 OMAR SHARIF ALSHAMI SO United Arab Emirates Male 16 00:00:29.62
Technical DQ 8 BRIAN ELIMU SO Uganda Male 17 00:00:34.94
Preliminary M04 • 3:12 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 2 ANDREY KOSSIKHIN SO Kazakhstan Male 29 00:00:20.41
4 LARRY FENI GRAIG SO Uganda Male 16 00:00:18.82
5 TAIGA TESHIMA SO Nippon Male 25 00:00:18.82
Preliminary M03 • 3:12 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MARCIN OLDYNSKI SO Poland Male 35 00:00:22.47
6 PHILIP NICHOLLS SO Great Britain Male 30 00:00:23.72
7 URBAN GOLTNIK SO Slovenia Male 22 00:00:24.78
Preliminary M01 • 3:15 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 1 MOHAMMED SABER SO Iraq Male 22 00:00:45.65
7 ELBERELT BAYARMAGNAI SO Mongolia Male 21 00:00:46.25
9 AQUILES HEREDIA SO Venezuela Male 35 00:01:17.42
Preliminary M03 • 3:15 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ALEJANDRO BARTESAGHI SO Uruguay Male 38 00:00:25.60
Preliminary M04 • 3:15 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ALEKSANDR VLADIMIROVICH PASHKOV SO Russia Male 23 00:00:21.44
6 IDREES ALSAMMARRAIE SO Iraq Male 21 00:00:20.96
Preliminary M02 • 3:15 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 GLAD KETLALEKA SO Botswana Male 24 00:00:27.78
4x100m medley relay • From 3:00 PM to 4:40 PM
Preliminary C01 • 4:15 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 3 SANDY ELLA MAY ELIZABETH FREEMAN SO Australia Female 23 00:06:31.54
Technical DQ 3 LAUREN MARIE HEGGIE SO Australia Female 25 00:06:31.54
Technical DQ 3 ANNA CLARE LEIGHTON SO Australia Female 19 00:06:31.54
Technical DQ 3 ALIESHA CLAIRE SNEESBY SO Australia Female 22 00:06:31.54
5 COLBY ALEN PAUL KOSTENIUK SO Canada Male 17 00:06:19.90
5 MICHAEL YANG QING SO Canada Male 26 00:06:19.90
5 JESSE MYLES CANNEY SO Canada Male 22 00:06:19.90
5 JOHN TINNEY SO Canada Male 44 00:06:19.90
6 LUIS ALFONSO VASQUEZ SO Costa Rica Male 31 00:06:42.33
6 YULIANA ALONDRA MORA SO Costa Rica Female 15 00:06:42.33
6 JESUS FRANCISCO FLORES SO Costa Rica Male 19 00:06:42.33
6 ADRIANA SOTELA SO Costa Rica Female 26 00:06:42.33
Preliminary M01 • 4:15 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 CAMILLA KLESTRUP HANSEN SO Denmark Female 21 00:05:43.87
4 NIKLAS JAKOBSEN SO Denmark Male 23 00:05:43.87
4 FREDERIK SCHMIDT JOHANSEN SO Denmark Male 16 00:05:43.87
4 SIGNE KLAUBER VESTERGAARD SO Denmark Female 22 00:05:43.87
Preliminary M01 • 4:25 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 JERRITT COVINGTON SO United States Male 19 00:05:19.21
3 BRYAN RUSSELL HENRY SO United States Male 26 00:05:19.21
3 JONATHAN PIERCE SO United States Male 25 00:05:19.21
3 BRET GIEBEL SO United States Male 18 00:05:19.21
5 MIKHAIL TETENKIN SO Russia Male 17 00:05:28.65
5 OKSANA BORZENKOVA SO Russia Female 43 00:05:28.65
5 DANIIL KIRILLOVICH CHIBIREV SO Russia Male 18 00:05:28.65
5 ARTEM ALEKSEEVICH GROMOV SO Russia Male 20 00:05:28.65
Preliminary C01 • 4:25 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ANNEMIEKE VISCH SO Netherlands Female 35 00:07:00.27
4 JO-ANN WIJERMARS SO Netherlands Female 26 00:07:00.27
4 MIRANDA ALBERS SO Netherlands Female 19 00:07:00.27
4 WESSEL EVERLOO SO Netherlands Male 30 00:07:00.27
Technical DQ 6 BROWNWYN RONETTE RAMATHULA SO South Africa Female 29 00:07:04.28
Technical DQ 6 DAVID PATRICK COATES SO South Africa Male 40 00:07:04.28
Technical DQ 6 JENNIFER ANNE HIGGINS SO South Africa Female 35 00:07:04.28
Technical DQ 6 SHAUN COMBRINCK SO South Africa Male 30 00:07:04.28
50m backstroke • From 3:00 PM to 4:40 PM
Preliminary F03 • 3:25 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SHANZA MUNIR SO Pakistan Female 17 00:01:14.36
4 LUCIA CAMPOLLO SO Dominican Republic Female 15 00:01:14.02
Preliminary F01 • 3:25 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MARIA MANRIQUE AVENDANO SO Peru Female 27 00:01:54.71
7 ANECHELL MARIAH NEWMAN SO Cayman Islands Female 17 00:01:47.17
Preliminary F02 • 3:25 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 JENNY NATALIA GARCIA SO Uruguay Female 42 00:01:28.98
Preliminary F04 • 3:25 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 MARIAM NAEEM GADELRAB SAAD SO Egypt Female 20 00:01:12.86
Preliminary F02 • 3:28 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 CAROLE BERCLAZ SO Switzerland Female 41 00:01:27.91
Technical DQ 4 IVA MARECKOVA SO Czech Republic Female 34 00:01:28.87
7 EMILIE OUTHIER SO France Female 37 00:01:38.76
Preliminary F04 • 3:28 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ANA VALERIA VERGARA SO Panama Female 18 00:01:09.06
5 SALMOLI CHAKRABORTY SO Bharat Female 18 00:01:09.64
6 CLIVENNE VISSARY TJENDERASA SO United Arab Emirates Female 14 00:01:07.94
Preliminary F03 • 3:28 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 JENNY MARGOT CORTEZ SO Panama Female 40 00:01:24.09
Preliminary F01 • 3:28 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
8 VANESA GOMEZ SO Spain Female 35 00:01:40.63
Preliminary F03 • 3:31 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 FABIENNE SALAMIN SO Switzerland Female 42 00:01:15.42
8 MAUD JONKMAN SO Netherlands Female 15 00:01:24.58
Preliminary F02 • 3:31 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 JENA JONES SO United States Female 36 00:01:30.40
4 JASMINE MAHMOOD SHARIF SO Pakistan Female 33 00:01:36.09
5 PATRICIA PECORA SO United States Female 33 00:01:32.36
Preliminary F04 • 3:31 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ETYAM MILAGROS MILLER SO Panama Female 25 00:01:11.46
6 DINAL JAIN SO Bharat Female 24 00:01:11.91
Preliminary F05 • 3:31 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
7 MILAGROS DEL CARMEN ESPINOSA SO Panama Female 26 00:01:07.84
Preliminary F03 • 3:34 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 NADA RACHID SO Tunisia Female 30 00:01:22.16
7 HEE WON YU SO Korea Female 19 00:01:18.01
Preliminary F05 • 3:34 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 2 RAFAELA PEREIRA LOURO SO Portugal Female 24 00:01:02.51
3 LAUREN MARQUIS SO Canada Female 24 00:01:04.16
6 SANTOS BOLANOS BARRETO SO Peru Female 19 00:01:03.90
Preliminary F04 • 3:34 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 MARIJA RAMAJANA MISINI SO Serbia Female 15 00:01:07.86
Preliminary F06 • 3:34 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 MARIA PIA SALIBA SO Malta Female 20 00:00:56.34
Preliminary F05 • 3:37 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 BOBBI-LYN CLELAND SO Canada Female 44 00:01:00.75
2 AMIRA MOHAMED SHAABAN SO Egypt Female 21 00:01:03.72
Technical DQ 5 REBECCA ANN HATCHER SO United Arab Emirates Female 21 00:01:02.54
8 NICOLE LOIS ROBERTS SO United States Female 32 00:01:00.33
Preliminary F04 • 3:37 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 KEDIBONE LUCIA MAKHURA SO South Africa Female 22 00:01:09.01
Preliminary F06 • 3:37 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 4 MST JUTHI KHATUN SO Bangladesh Female 17 00:00:51.24
6 AIZHAN KALIBEKOVA SO Kazakhstan Female 30 00:00:55.90
7 ANA BELEN FIGUEROA SO Uruguay Female 19 00:00:57.26
Preliminary F07 • 3:40 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ALYSSA NICOLE DIAZ CARINO SO Philippines Female 16 00:00:47.45
3 MOSAMMAT KHUSHI KHATUN SO Bangladesh Female 19 00:00:47.47
4 MASILINA MARA SO Fiji Female 18 00:00:49.41
5 DALLANA GISSELA CASTILLO SO Honduras Female 19 00:00:48.44
6 HEIDI ELIASEN SO Faroe Islands Female 23 00:00:45.58
7 KATIUSKA PATINO MARLOTICA SO Cuba Female 36 00:00:48.43
Preliminary F06 • 3:40 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 CRISTINA DE LA VEGA SO Puerto Rico Female 30 00:00:52.92
Preliminary M01 • 3:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MANTRA JITENDRAKUMAR HARKHANI SO Bharat Male 16 00:01:30.24
4 MATTHIAS MAERK SO Liechtenstein Male 36 00:01:18.39
6 MOHAMMED AL-AMEEN SO Iraq Male 19 00:01:30.36
Preliminary M05 • 3:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 SIMON VAN GIESEN SO United States Male 25 00:00:47.30
Preliminary M02 • 3:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 ABD ALLAH ANIS SO Syria Male 27 00:01:11.79
Preliminary M03 • 3:53 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 LUIS ANTONIO CIANCA SO Panama Male 17 00:00:58.85
3 HJALTI GEIR GUDMUNDSSON SO Iceland Male 20 00:00:57.88
5 ELIAS KABABEH SO Syria Male 24 00:01:04.38
8 RENZO SALVADOR VASQUEZ SO Peru Male 26 00:01:02.36
Preliminary M02 • 3:53 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 PETROS IOANNIS CHRISTODOULIDES SO Cyprus Male 40 00:01:12.73
Technical DQ 7 ROBERT PETROSYAN SO Armenia Male 14 00:01:13.00
Preliminary M06 • 3:53 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 JUN SEO SHIN SO Korea Male 18 00:00:46.90
Preliminary M04 • 3:53 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 ADRIAN RAMOS SO Panama Male 23 00:00:54.05
Preliminary M04 • 3:56 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 BRAULIO JOAQUIN MENDEZ SO Uruguay Male 23 00:00:51.53
3 HERNANI PAIVA BOAVIDA SO Australia Male 20 00:00:53.83
5 MOHAMMADBAGHER AZARI TAKAMI SO Iran Male 18 00:00:54.92
Preliminary M05 • 3:56 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ROBERT CERIL RABAKA SO Fiji Male 17 00:00:48.05
6 JUSTIN BELIVEAU SO United States Male 30 00:00:50.03
Preliminary M03 • 3:56 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 4 BATYR BAYRAMOV SO Turkmenistan Male 21 00:01:02.00
7 JUAN GONZALEZ MOY SO Peru Male 38 00:01:02.68
Preliminary M05 • 3:59 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 1 ELI SAMUEL VARGAS SO Dominican Republic Male 18 00:00:47.52
3 KRISTUPAS VON GRAVROCK-GOES SO Lithuania Male 22 00:00:50.42
Preliminary M04 • 3:59 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 OMAR ESSAM BARAKAT SO Egypt Male 21 00:00:51.56
4 PETER FURNELL SO Australia Male 39 00:00:57.54
6 TAREK AHMED SHALABY SO Egypt Male 35 00:00:54.34
Preliminary M03 • 3:59 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 RONI SIIVONEN SO Finland Male 19 00:01:01.12
7 KELLY NATHAN SO New Zealand Male 29 00:00:58.56
Preliminary M05 • 4:02 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MICHAL MIKITYSZYN SO Poland Male 34 00:00:50.39
2 CARLOS MIRO SO Puerto Rico Male 18 00:00:49.65
Preliminary M06 • 4:02 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 3 KEVIN KOCH SO Germany Male 26 00:00:44.00
5 ARISTOTELIS MAKRIS SO Hellas Male 22 00:00:41.90
6 ALVIS LIDUMNIEKS SO Latvia Male 16 00:00:41.10
Technical DQ 7 HERNAN SACCANI SO Argentina Male 36 00:00:46.66
Preliminary M07 • 4:02 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 LIAM SHARE SO South Africa Male 18 00:00:39.59
Preliminary M04 • 4:02 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 AWADH ALKETBI ALKETBI SO United Arab Emirates Male 22 00:00:51.21
Preliminary M05 • 4:05 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 3 MOHAMED WAIL BOUSNINA SO Algeria Male 17 00:00:49.76
Preliminary M07 • 4:05 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 NOEL CELWYN HALLADO CARTERA SO Philippines Male 15 00:00:33.12
5 JIRACHOT CHUVONG SO Thailand Male 18 00:00:35.33
6 LINO MOISES LOZADA SO Panama Male 16 00:00:37.54
25m backstroke • From 9:00 AM to 11:00 AM
Preliminary C01 • 9:50 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 3 TABAREK HADI SO Iraq Female 16 00:01:48.37
Preliminary M02 • 9:50 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ABDELRAHMAN MUFLEH ALDWAIKAT SO Jordan Male 13 00:00:46.81
Preliminary F01 • 9:50 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 RUQAYAH AL-OGAILI SO Iraq Female 16 00:01:12.79
Preliminary F05 • 9:52 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 DANIELA PAIUK GOMES SO Israel Female 23 00:00:38.21
Preliminary F09 • 9:52 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 3 MADHUSHIKA MAHATHELAGE ANN DIAS SO Serendib Female 21
Technical DQ 6 UPESHA DILMINI GUNASEKARA SO Serendib Female 17
Preliminary F04 • 9:52 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 SILVINA CALVETTE SO Uruguay Female 29 00:00:41.49
Preliminary C01 • 9:52 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 5 GAGANI DHANANJANA KUMARASINGHE SO Serendib Female 17 00:02:29.76
Preliminary F01 • 9:54 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MANIPAL JAIVITTAL ARCHANA SO Bharat Female 34 00:01:09.04
Technical DQ 4 CAMILLE BARREAU SO France Female 27 00:01:11.69
Preliminary F03 • 9:54 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 5 LAUREN ISABELLA OLIVER SO Fiji Female 21 00:00:47.25
Preliminary F02 • 9:56 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 1 AMANI ZAKKAR SO Syria Female 39 00:01:01.25
4 ANOMA AKOISSI MARIE MADELEINE DADIE SO Cote D'Ivoire Female 20 00:00:56.48
Preliminary F01 • 9:56 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 2 MELESSM ANDREA ARIELLE LATH (SCRATCHED) SO Cote D'Ivoire Female 19 00:01:05.88
Technical DQ 8 HUMAY MAMMETDURDYYEVA SO Turkmenistan Female 37 00:01:15.00
Preliminary F03 • 9:56 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 3 NOUR EL HOUDA MEDJANI SO Algeria Female 22 00:00:46.94
7 ALYA ALMHEIRI SO United Arab Emirates Female 19 00:00:47.41
Preliminary F05 • 9:56 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 OLGA LUCIA ROJAS SO Venezuela Female 28 00:00:39.87
Preliminary F04 • 9:56 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 MADINA BABAYEVA SO Azerbaijan Female 13 00:00:42.52
Preliminary F04 • 9:58 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SAMAR EMAD ALZUBI SO Jordan Female 21 00:00:43.42
7 FELICITE MUKAKAGENZA SO Rwanda Female 47 00:00:40.20
Preliminary F03 • 9:58 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 AMINA KHAROUM SO Algeria Female 17 00:00:49.29
3 JULIJANA PETROVSKA SO North Macedonia Female 34 00:00:45.86
4 MEERA YOUSIF ALKHAJEH SO United Arab Emirates Female 21 00:00:49.87
Preliminary F02 • 9:58 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 6 JESSICA PAES DE OLIVEIRA SO Brazil Female 26 00:00:58.08
Preliminary F06 • 9:58 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
8 RIMA IBRAHIM ABU ZAHRA SO Jordan Female 18 00:00:33.51
Preliminary F04 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SHIHO NURUKI SO Nippon Female 30 00:00:41.08
Technical DQ 5 REHAN A . S BENGLEIL SO Libya Female 18 00:00:41.42
6 SFEZIWE SNETHEMBA MSOMI SO South Africa Female 18 00:00:42.72
Preliminary F03 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 2 SIDRA HASANIN SO Syria Female 14 00:00:45.14
Preliminary F02 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 3 MARAM MUSTAFA MOHAMMED BIN EISA SO Libya Female 15 00:00:55.05
Preliminary F05 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 4 CORAIMA PARRILLA JIMENEZ SO Andorra Female 23 00:00:38.73
8 VANESA GOMEZ SO Spain Female 35 00:00:40.14
Preliminary F08 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
7 HELENA AYINKAMIYE SO Rwanda Female 27 00:00:30.67
Preliminary F06 • 10:02 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ISABEL TRABADO SO Spain Female 32 00:00:34.92
2 JULIETTE RENEE ARHANT SO Senegal Female 16 00:00:36.03
7 OLGA ELENA DIAZ VILLEGAS SO Colombia Female 38 00:00:35.12
Preliminary F05 • 10:02 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 SANDRA ARMSTRONG SO Great Britain Female 57 00:00:38.46
4 MAJA MICOREK SO Poland Female 16 00:00:37.56
6 MICHAELA KLOCKER SO Austria Female 44 00:00:38.69
Preliminary F08 • 10:02 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 ANA MILENA GOMEZ RESTREPO SO Colombia Female 26 00:00:28.59
Preliminary F03 • 10:02 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
8 KATERINA PETKOVSKA SO North Macedonia Female 34 00:00:47.07
Preliminary F05 • 10:04 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ANKE VERWAEST SO Belgium Female 30 00:00:37.99
Preliminary F04 • 10:04 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 UNITY COLLINS SO New Zealand Female 24 00:00:40.90
Preliminary F06 • 10:04 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 NICOLE MORALES SO Puerto Rico Female 23 00:00:37.33
Preliminary F07 • 10:04 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 LIBBY SHEPPARD SO New Zealand Female 21 00:00:30.81
5 CATALINA VICTORIA DOMINGO SO Argentina Female 15 00:00:30.93
6 PORTIA JOHNSON SO New Zealand Female 25 00:00:30.97
Preliminary F08 • 10:04 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
7 CLIVENNE VISSARY TJENDERASA SO United Arab Emirates Female 14 00:00:29.92
Preliminary F07 • 10:06 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SURYA MOHANAN SO Bharat Female 20 00:00:31.07
3 CANDICE DAWN BAGAN SO Canada Female 39 00:00:32.07
4 MARIE TULPOVA SO Czech Republic Female 56 00:00:31.02
6 MELISSA NIKISHA NANAN SO Trinidad & Tobago Female 22 00:00:32.36
Preliminary F08 • 10:06 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ANGELINA GAVRINA SO Uzbekistan Female 18 00:00:27.49
Preliminary F06 • 10:06 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 NARGAGNON DIENEBA COULIBALY SO Cote D'Ivoire Female 48 00:00:37.17
Preliminary F09 • 10:06 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
7 LIENE ROKJANE SO Latvia Female 14 00:00:24.64
Preliminary F08 • 10:08 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 CLAUDIA MARCELA RUEDA RUEDA SO Colombia Female 29 00:00:27.49
6 VICKI LEA STEPHEN SO South Africa Female 41 00:00:28.60
8 NATALIA VITALEVNA TARASOVA SO Russia Female 39 00:00:28.29
Preliminary F09 • 10:08 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 AIZHAN KALIBEKOVA SO Kazakhstan Female 30 00:00:24.78
3 NADIRA DEVICA MOHAN SO Trinidad & Tobago Female 16 00:00:26.63
4 ANNIKA SCHWAB SO Germany Female 18 00:00:25.00
5 SIGNIJA JOLANTA DUCINA SO Latvia Female 15 00:00:25.00
Preliminary F07 • 10:08 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
7 JESSICA STEWART SO Canada Female 24 00:00:31.46
Preliminary M08 • 10:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 JUSTIN THOMPSON SO Canada Male 19 00:00:20.93
4 MASHAL SAID AL AMRI SO Oman Male 17 00:00:23.13
Preliminary M05 • 10:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 2 KARIM AMER ALJABBAREEN SO Jordan Male 25 00:00:33.14
Preliminary M01 • 10:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 3 MOHAMMED RASHID AL-RDINI SO Oman Male 25 00:00:55.00
Technical DQ 7 DAN MAUREL FRANCIS KOUASSI SO Cote D'Ivoire Male 16 00:01:00.10
Preliminary M02 • 10:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 LESZEK SIENKIEWICZ SO Poland Male 34 00:00:48.86
Preliminary M03 • 10:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 KAUSHIKA ASHOK ADVAITH A SO Bharat Male 19 00:00:41.13
Preliminary M06 • 10:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
8 JONATHAN MICHAEL WILLIS SO United States Male 16 00:00:30.15
Preliminary M01 • 10:12 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 FARIS ISSA ALSHAMSI SO United Arab Emirates Male 20 00:00:58.42
Preliminary M05 • 10:12 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 OMAR SANTINI