1500m Open Water Swimming • From 10:00 AM to 12:30 PM
Medal Wet Suit M01 21+ • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
12 BENJAMIN LLOYD-JAMES MORRISON SO Australia Male 27 00:19:42.00
Medal D01 M21+ • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
47 ETHAN MICHAEL CHAN SO Australia Male 24 00:19:47.00
46 WESSEL EVERLOO SO Netherlands Male 30 00:19:51.00
45 ARMANDO JOSE RENTAS SO Puerto Rico Male 21 00:21:42.00
Medal F01 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
28 SANDY ELLA MAY ELIZABETH FREEMAN SO Australia Female 23 00:25:46.00
27 POOJA KALPESH VIRA SO Bharat Female 22 00:27:03.00
29 SUMI KHATUN SO Bangladesh Female 16 00:21:59.00
Medal Wet Suit M02 21+ • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
11 STEFAN FRED WEIDNER SO Germany Male 42 00:26:18.00
10 VITALII KHOVANETS SO Ukraine Male 28 00:27:59.00
9 JAAKKO MIKKONEN SO Finland Male 23 00:28:07.00
8 ALEC BRICE COX SO Cayman Islands Male 23 00:29:01.00
7 ARSENIY POLOKHAYLO SO Ukraine Male 21 00:29:31.00
Medal D01 M20U • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
31 MIKHAIL TETENKIN SO Russia Male 17 00:27:42.00
30 ISAAC HAMBLETON SO United Arab Emirates Male 18 00:28:06.00
Medal D02 M21+ • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
44 GUY WARTIKOWSKY SO Israel Male 34 00:28:06.00
43 ALEJANDRO LUIS BATLLE SO Dominican Republic Male 33 00:28:41.00
42 JEREMY VERNON GAWNE SO Australia Male 26 00:28:46.00
41 KEVIN ROBERTO MANZANO SO Ecuador Male 25 00:28:49.00
Medal D03 M21+ • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
40 JOEL HAMBLETON SO United Arab Emirates Male 21 00:29:13.00
39 PABLO MANUEL ORTEGA SO Dominican Republic Male 42 00:29:17.00
38 CONNOR GERALD MCCLOREY SO Ireland Male 22 00:30:25.00
37 ROGER CRAWFORD SO St. Kitts & Nevis Male 22 00:30:47.00
35 DAVID TSORI SO Kenya Male 23 00:33:31.00
36 HENRY LIVERSAGE SO South Africa Male 32 00:31:18.00
Medal F02 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
26 LOURETTE SEYFFERT SO South Africa Female 36 00:29:52.00
25 GINA GRANT SO United States Female 21 00:31:14.00
24 AISLING BEACOM SO Ireland Female 39 00:31:18.00
23 KADIAN KIM INGLETON SO Jamaica Female 29 00:33:12.00
21 ANNEMIEKE VISCH SO Netherlands Female 35 00:33:16.00
22 MIRANDA ALBERS SO Netherlands Female 19 00:33:16.00
20 ELA ZOHAR SO Israel Female 31 00:34:32.00
Medal Wet Suit M03 21+ • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 ACAKURUMI NAKAVULEVU TURAGAKECE SO Fiji Male 27 00:30:22.00
5 JUAN ALEJANDRO CORTORREAL SO Dominican Republic Male 35 00:34:12.00
Medal Wet Suit M01 20U • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 CONOR MACAULEY-CONWAY SO United Arab Emirates Male 16 00:30:38.00
Medal Wet Suit M04 21+ • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 LEE SCHARF SO United States Male 41 00:38:35.00
3 STEFAN ANTHONY NARINE SINGH SO Trinidad & Tobago Male 28 00:38:48.00
Medal D04 M21+ • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
34 MARCO BASSO SO Italy Male 31 00:40:01.00
33 LEMUEL HOBSON SO St. Kitts & Nevis Male 34 00:44:36.00
Medal F03 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
19 JENNIFER MITCHELL SO United States Female 39 00:41:27.00
17 REINA ASTRID CURIEL SO Dominican Republic Female 25 00:44:53.00
18 ENEIDA TORRES SO Puerto Rico Female 28 00:43:46.00
16 CAMILLA SURYANARAYAN PATNAIK SO Bharat Female 18 00:55:16.00
15 POOJA DEVJI PATEL SO Bharat Female 20 01:01:22.00
Medal Wet Suit F01 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
14 FRANZISKA ANGELIKA MAJA GABRIELE BRAENDLEIN SO Germany Female 22 00:43:17.00
13 SHANIA TENIELL SURUJBALLY SO Trinidad & Tobago Female 20
Medal D05 M21+ • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
32 ALESSANDRO ANGELOTTI SO Italy Male 38 00:47:40.00
Medal Wet Suit M02 20U • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ROGGERS DONHA DONI AGENORWOTH SO Uganda Male 19 00:56:00.00
1500m Unified Open Water Swimming Team • From 10:00 AM to 12:30 PM
Medal U01 • 10:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
14 ABEL CASTRO MARTINS (P) SO Brazil Male 28 00:23:23.00
14 GUTEMBERG DE SOUZA FERRAZ SO Brazil Male 35 00:23:23.00
13 WILBERT GUZMAN SO Puerto Rico Male 23 00:23:33.00
13 ALEXANDER ROSAS (P) SO Puerto Rico Male 17 00:23:33.00
12 ADRIANA SOTELA SO Costa Rica Female 26 00:25:39.00
12 DANIELA SOLANO (P) SO Costa Rica Female 26 00:25:39.00
Medal U02 • 10:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
11 ADAM GREIG STEWART SO Gibraltar Male 34 00:29:13.00
11 DARREN GRECH (P) SO Gibraltar Male 50 00:29:13.00
10 KAIQUE AUGUSTO PINCELA SO Brazil Male 23 00:30:24.00
10 THAIS AOKI SAITO (P) SO Brazil Female 36 00:30:24.00
9 RASHEED NATHAN LAWRENCE SO Cayman Islands Male 12 00:30:42.00
9 LEE PAUL HART (P) SO Cayman Islands Male 35 00:30:42.00
8 MATIAS FABIAN ROJAS SO Uruguay Male 29 00:30:56.00
8 MAXIMILIANO MARENCO (P) SO Uruguay Male 31 00:30:56.00
7 LUIS ALFONSO VASQUEZ SO Costa Rica Male 31 00:31:44.00
7 CARLOS SEQUEIRA (P) SO Costa Rica Male 42 00:31:44.00
Medal U05 Wet Suit • 10:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SILVIO WUENSCHE SO Germany Male 40 00:36:58.00
2 JOERG BRESKE (P) SO Germany Male 52 00:36:58.00
1 CLAUDIA GOEBEL SO Germany Female 37 00:53:26.00
1 DAGMAR BRIT BRESKE (P) SO Germany Female 50 00:53:26.00
Medal U03 • 10:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 KARLA JANEL RICO (P) SO Puerto Rico Female 17 00:41:07.00
6 GIA GONZALEZ SO Puerto Rico Female 20 00:41:07.00
5 KANZA ROSE BODDEN SO Cayman Islands Female 23 00:43:52.00
5 JENNIFER LISA POWELL (P) SO Cayman Islands Female 31 00:43:52.00
Medal U04 • 10:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 JOSE IGNACIO CABRERA SO Mexico Male 28 00:57:54.00
4 JOSE TOMAS RAMIREZ (P) SO Mexico Male 37 00:57:54.00
3 YAROSLAVI ROMERO SO Mexico Female 37 01:00:00.27
3 ADRIANA MORENO (P) SO Mexico Female 45 01:00:00.27
Medal D06 • 10:10 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
15 SARA MENARDO SO Italy Female 25
15 CRISTINA DE TULLIO (P) SO Italy Female 54

Looking for an Athlete?

There are 7,000+ athletes competing at this year's World Games. Visit the athlete directory to search for an athlete by name or delegation.

Find An Athlete