Team • From 9:00 AM to 4:30 PM
Medal D04 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
20 CARINE BOURGONJON SO Belgium Female 56 1301
20 KOEN SERNEELS SO Belgium Male 36 1301
20 ERIC SMETS SO Belgium Male 45 1301
20 KATRIEN VAN DER VLOET SO Belgium Female 42 1301
23 LINDA MARY RENNER SO Canada Female 56 1300
23 MARK ERNEST MENGERSEN SO Canada Male 34 1300
23 MANON CLICHE SO Canada Female 31 1300
23 BARRY JAMES GREEN SO Canada Male 44 1300
26 MOHANAD RIFAI SO Syria Male 27 1107
26 KHALED ABOU ALZEHAB SO Syria Male 36 1107
26 REHAB RADWAN SO Syria Female 34 1107
26 MARWA ZARIFA SO Syria Female 27 1107
24 DIMITRIOS VOGIATZOPOULOS SO Hellas Male 31 1098
24 ORFEAS GEORGIOS KAVALIERATOS SO Hellas Male 22 1098
24 ANGELIKI ALAMANOU SO Hellas Female 30 1098
24 MARIA MERIANOU SO Hellas Female 16 1098
27 ABDULLA LUTFI SO United Arab Emirates Male 26 1096
27 BADRIYA TALIB SALEM SO United Arab Emirates Female 22 1096
27 AFRA MOHAMED ALMANSOORI SO United Arab Emirates Female 40 1096
27 SAEED ALOBEIDLI SO United Arab Emirates Male 16 1096
25 AINE MARY MCDERMOTT SO Ireland Female 25 1088
25 GEMMA SARAH STEELE SO Ireland Female 26 1088
25 HUGH NICHOLAS NAUGHTON SO Ireland Male 37 1088
25 MARK PATRICK SADLER SO Ireland Male 29 1088
22 CARLOS ALEXANDER ALBERTO SO Puerto Rico Male 20 1027
22 JOSE TORRES SO Puerto Rico Male 42 1027
22 DEBORAH RIVERA SO Puerto Rico Female 42 1027
22 DAMARYS MELENDEZ SO Puerto Rico Female 35 1027
21 MERCEDES CALATAYUD SO Spain Female 40 1021
21 JOSE MANUEL MANSILLA SO Spain Male 32 1021
21 ANTONIO PARRAS SO Spain Male 29 1021
21 CRISTOPHER SILVA SO Spain Male 24 1021
Medal D01 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
02 YA FAN HU SO Chinese Taipei Female 28 1406
02 YU RU HUANG SO Chinese Taipei Female 18 1406
02 YI MIN ZHOU SO Chinese Taipei Female 22 1406
02 YOU GUO SO Chinese Taipei Female 19 1406
03 TARYN GRUBB SO United States Female 35 1060
03 STACEY ALLEN SO United States Female 29 1060
03 JAN MOSER SO United States Female 49 1060
03 JANE ELLYN CLARK SO United States Female 52 1060
01 RACHEL MONIQUE FENWICK SO Australia Female 21 1007
01 MARY ADELLE MARKS SO Australia Female 54 1007
01 TEGAN YVONNE O'KEEFFE SO Australia Female 26 1007
01 MADISON RENAY SIMS SO Australia Female 20 1007
Medal D05 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
30 CASANDRA BARLETTA SO Panama Female 31 1498
30 DANIEL RODRIGUEZ SO Panama Male 21 1498
30 BRENDA LIZA BASSAN SO Panama Female 43 1498
30 JONATHAN DAVID MADURO SO Panama Male 35 1498
29 OMER BAABOOD SO Oman Male 16 1124
29 SALEEM AL RAHBI SO Oman Male 36 1124
29 DIMA ALRAISI SO Oman Female 22 1124
29 AMIRA ALRAISI SO Oman Female 19 1124
28 SARAH ANDERSON SO Great Britain Female 30 1015
28 EBI EFTEKHAR SO Great Britain Male 38 1015
28 NATALIE FRANCIS SO Great Britain Female 38 1015
28 MICHELLE MORAN SO Great Britain Female 29 1015
Medal D03 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
14 ZOE ANNE FORD SO Australia Female 27 1545
14 THOMAS HUNTER HOWLETT SO Australia Male 21 1545
14 KELLIE RENAE MARTLEW SO Australia Female 39 1545
14 DARREN WALLIS SO Australia Male 50 1545
18 AYA YOSHIDA SO Nippon Female 27 1506
18 DAICHI ARAMAKI SO Nippon Male 16 1506
18 TOSHIRO YAGI SO Nippon Male 17 1506
18 AKIHIRO KUWANO SO Nippon Male 23 1506
12 IURII LIAMTSEV SO Russia Male 42 1505
12 VALENTINA MALTSEVA SO Russia Female 16 1505
12 OLGA MARKOVA SO Russia Female 33 1505
12 PAVEL VASILEVICH ADASKALITSE SO Russia Male 38 1505
16 AMY DELANEY SO Ireland Female 16 1475
16 MICHAEL HARDIMAN SO Ireland Male 30 1475
16 PADRAIG REILLY SO Ireland Male 38 1475
16 ROSARIE MCCARTHY SO Ireland Female 53 1475
17 ADRIANO OTTAVIANI SO Italy Male 33 1445
17 FABIO BORGOGNONI SO Italy Male 29 1445
17 NICOLAS BORBONI SO Italy Male 34 1445
17 ELENA RADUCAN SO Italy Female 25 1445
19 TERESA CICHA SO Poland Female 46 1393
19 WITOLD HORNUNG SO Poland Male 44 1393
19 ROBERT LITASZEWSKI SO Poland Male 44 1393
19 RADOSLAW LAGUNIAK SO Poland Male 22 1393
13 PASCAL ALBERS SO Netherlands Male 38 1331
13 JESPER KOOPS SO Netherlands Male 31 1331
13 MARLOUS RAANGS SO Netherlands Female 29 1331
13 ODETTE VISSER SO Netherlands Female 49 1331
Medal D02 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
05 JENNIFER ADALINE MARIE ALLEN SO Canada Female 36 1925
05 TODD COURRIER SO Canada Male 25 1925
05 RICHARD VERNE DOLAN SO Canada Male 31 1925
05 LISA MCDERMOTT SO Canada Female 30 1925
06 GRAHAM ALFRED CLELAND SO Australia Male 43 1801
06 GRANT STEPHEN FRANCIS SO Australia Male 28 1801
06 DALE JOHN GIUMELLI SO Australia Male 23 1801
06 JASON HOLLEY SO Australia Male 26 1801
10 TYLER JACOB BAXTER SO United States Male 23 1774
10 JAMES ALLEN BERGERON SO United States Male 51 1774
10 JOANNA STEIN SO United States Female 34 1774
10 JONATHAN HARMON SO United States Male 38 1774
08 JOHANNA KOSKINEN SO Finland Female 43 1772
08 TUOMO KUKKOHOVI SO Finland Male 52 1772
08 PERTTU KOSKINEN SO Finland Male 34 1772
08 MARIKA KUKKOHOVI SO Finland Female 44 1772
07 JASON ANDREW GORDY SO Canada Male 47 1736
07 BRODY AARON HILL SO Canada Male 24 1736
07 MITCHELL KENNETH MACDONALD SO Canada Male 28 1736
07 PATRICK REID SO Canada Male 30 1736
09 MICHAEL KALHAMMER SO Germany Male 58 1718
09 MICHAELA GEISSLER SO Germany Female 36 1718
09 PAUL VOIGT SO Germany Male 29 1718
09 DOMINIQUE SCHULZ SO Germany Female 39 1718
11 NICHOLAS FALZON SO Malta Male 31 1715
11 MIRIANA PACE SO Malta Female 20 1715
11 MARK SERGE SO Malta Male 38 1715
11 NATASHA BIANCHI SO Malta Female 35 1715
04 SITI NURHAMIZAH BINTE HAMZAH SO Singapore Female 21 1596
04 ASSEKIN BINTI MOHAMED ANUAR SO Singapore Female 17 1596
04 SARHAN BIN ZUHIR SO Singapore Male 20 1596
04 JIAN KAI BEH SO Singapore Male 19 1596
Medal D07 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
26 ESRAA MOHAMED FEKRY MEHANY SO Egypt Female 19 1142
26 MOEMEN MOHAMED ALY SO Egypt Male 35 1142
26 SOAD MAHMOUD AHMED SO Egypt Female 32 1142
26 SAMEH NABIL IBRAHIM SO Egypt Male 42 1142
27 VASILIS CHRISTODOULOU SO Cyprus Male 38 1090
27 ELENI PELEKANOU SO Cyprus Female 30 1090
27 PETROS KALAMARA SO Cyprus Male 22 1090
27 PANAGIOTA LEONIDOU SO Cyprus Female 19 1090
28 MOHAMMED ALI SO Iraq Male 36 700
28 ZAHRA AL-HILALI SO Iraq Female 29 700
28 BAQER AL-DARRAJI SO Iraq Female 15 700
28 KAWTHER YASIRI SO Iraq Female 18 700
Medal D06 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
24 KA PO - LEE 2000 SO Hong Kong Male 18 1820
24 KA PO - LEE 1996 SO Hong Kong Male 22 1820
24 HOI KIN - YEUNG SO Hong Kong Male 17 1820
24 TSZ FAI - YIP SO Hong Kong Male 19 1820
25 JONATHAN ENGSTROEM SO Sweden Male 27 1746
25 MATTIAS NILSSON SO Sweden Male 33 1746
25 IDA LINDBERG SO Sweden Female 28 1746
25 REBECCA LOEFGREN SO Sweden Female 32 1746
22 KIM FONG MAK SO Macau Male 35 1652
22 PAK IEONG PUN SO Macau Male 29 1652
22 IKEI IONG SO Macau Female 24 1652
22 CHIT WAI LAM SO Macau Male 26 1652
23 CRYSTAL GAYLE COCHRANE SO Canada Female 33 1517
23 DARBE JENNIFER CUNNINGHAM SO Canada Female 25 1517
23 DAWN LOUISE RIEBEN SO Canada Female 46 1517
23 ESTHER AUGER SO Canada Female 31 1517
Medal D03 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
15 TAMAAR ALAMI SO Great Britain Male 41 1392
15 REBECCA STARLING SO Great Britain Female 33 1392
15 MICHAEL STEVENSON SO Great Britain Male 27 1392
15 MATTHEW WHITE SO Great Britain Male 39 1392
Unified Sports Team • From 9:00 AM to 4:30 PM
Medal D05 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
21 MAITHA MOHAMMED MURAD SO United Arab Emirates Female 17 956
21 AMNA FAHAD ALASKAR SO United Arab Emirates Female 16 956
21 CAITLIN HURN (P) SO United Arab Emirates Female 18 956
21 CHARLOTTE ANNA STOLL (P) SO United Arab Emirates Female 16 956
Medal D04 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
19 AHMED HELAL (P) SO United Arab Emirates Male 16 1192
19 RASHED MOHAMMAD ALFALASI SO United Arab Emirates Male 23 1192
19 KHALED TALIB SALEM SO United Arab Emirates Male 26 1192
19 SALAMA ALHAMMADI (P) SO United Arab Emirates Female 26 1192
18 ALMAS ZHAXYMBETOV SO Kazakhstan Male 27 1019
18 INNA KISS SO Kazakhstan Female 18 1019
18 ALEXANDR PETROV (P) SO Kazakhstan Male 40 1019
18 NATALYA UKRAINETS (P) SO Kazakhstan Female 21 1019
Medal D03 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
16 DAVID WAYNE FRANCIS (P) SO United States Male 56 1570
16 CODY SHELTON SO United States Male 35 1570
16 SCOTT EDWARD DAVIS SO United States Male 44 1570
16 ADAM PETER JOHNSON (P) SO United States Male 30 1570
14 MAHA AL-KHASHTI SO Kuwait Female 36 1484
14 FOUZEYAH ALAZMI SO Kuwait Female 38 1484
14 NEVIN OMAR (P) SO Kuwait Female 44 1484
14 HANADI AL-MUZAIEL (P) SO Kuwait Female 43 1484
15 MARWAN AL ZAABI (P) SO United Arab Emirates Male 25 1383
15 NADA ALMAZROUEI SO United Arab Emirates Female 32 1383
15 YOUNES ALHOSANI (P) SO United Arab Emirates Male 32 1383
15 ALI SULAIMAN ALNAQBI SO United Arab Emirates Male 37 1383
Medal D02 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
12 ALI MOHAMMAD (P) SO Kuwait Male 31 1957
12 MOHSEN ALMASHMOUM SO Kuwait Male 36 1957
12 KHALED ALADWANI SO Kuwait Male 39 1957
12 ABDULAZIZ AL-JAREKI (P) SO Kuwait Male 26 1957
13 BEATRIZ LOPEZ (P) SO Mexico Female 23 1789
13 SANDRA BANUELOS SO Mexico Female 32 1789
13 LUIS MARIO MORALES SO Mexico Male 42 1789
13 CARLOS DANIEL COMPEAN (P) SO Mexico Male 25 1789
06 TAL SHARABI SO Israel Male 31 1730
06 PELE ABUDY SO Israel Female 25 1730
06 RHONA GILL (P) SO Israel Female 65 1730
06 AMNON-EFRAIM DAMARI (P) SO Israel Male 60 1730
10 ZEL SWINGER GIRON (P) SO Guatemala Male 19 1600
10 PAULA SOFIA FIGUEROA (P) SO Guatemala Female 15 1600
10 ERICKA MARIA FERNANDA FONSECA SO Guatemala Female 27 1600
10 PABLO ANDRES ARRIOLA SO Guatemala Male 22 1600
09 TINO GERALD KOTTER SO Germany Male 53 1500
09 TOBIAS SCHMIDT SO Germany Male 18 1500
09 DANIEL SYCKSCH (P) SO Germany Male 25 1500
09 EIKE GERHARD DIETRICH (P) SO Germany Male 49 1500
07 GERALD WEINHOFER SO Austria Male 54 1498
07 ERNST LUEGER (P) SO Austria Male 43 1498
07 HARALD JOSEF WIMMER SO Austria Male 55 1498
07 HARALD HAFNER (P) SO Austria Male 56 1498
11 YEE HANG - CHEUNG SO Hong Kong Female 18 1410
11 CHO KWAI - CHIU (P) SO Hong Kong Female 25 1410
11 LAI YUNG JOSEPHINE - LAU (P) SO Hong Kong Female 59 1410
11 WING YU - PO SO Hong Kong Female 22 1410
Medal D01 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
04 PHILIP GRUPPETTA SO Malta Male 23 2357
04 JESSICA FARRUGIA SO Malta Female 34 2357
04 AMANDA CINI (P) SO Malta Female 38 2357
04 PETER MALLIA (P) SO Malta Male 35 2357
05 HANA DUANIS (P) SO Israel Female 62 1968
05 LIN KORNHAUSER SO Israel Female 31 1968
05 DIN OHAYON SO Israel Male 27 1968
05 ISRAEL MICHAEL NACHZAC (P) SO Israel Male 70 1968
02 MONICA MABEL MOYA SO Panama Female 31 1902
02 JORGE ISAIAS GUEVARA SO Panama Male 26 1902
02 JUAN DAVID MENDEZ (P) SO Panama Male 32 1902
02 ISABEL LUCIA CHEN (P) SO Panama Female 27 1902
03 MARIAM ALI ALHOSANI SO United Arab Emirates Female 28 1763
03 HAMAD AL MARRI (P) SO United Arab Emirates Male 25 1763
03 SALEH ALI AL MARRI SO United Arab Emirates Male 25 1763
03 ALI HASSAN ALJABERI (P) SO United Arab Emirates Male 40 1763
01 NINA NOERGAARD OPSTRUP KNUDSEN SO Denmark Female 35 1716
01 TORBEN GROENBAEK SOERENSEN SO Denmark Male 42 1716
01 MICHELLE DOBERCK (P) SO Denmark Female 43 1716
01 TONNI BUCHHOLZ (P) SO Denmark Male 34 1716
Singles • From 9:00 AM to 6:30 PM
Medal D04 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
04 SHAINA HOUEHOU SO France Female 17 203
05 PANAGIOTA LEONIDOU SO Cyprus Female 19 158
05 FAYA ALMUBARRIZI SO Saudi Arabia Female 16 146
05 KAWTHER YASIRI SO Iraq Female 18 141
Medal D01 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
01 EMMA DUHAMEL SO France Female 15 206
01 HISSAH ALQURUNI SO Saudi Arabia Female 15 66
Technical DQ 01 HADEEL ALFARIS SO Saudi Arabia Female 13 0
Medal D03 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
04 BAQER AL-DARRAJI SO Iraq Female 15 248
03 GENESIS KRYSTAL GRACIANO SO Dominican Republic Female 21 213
04 ROUAH ABOUBAKR JIBREEL ABD ALSAMEEA SO Libya Female 20 187
Medal D18 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
30 ESRAA MOHAMED FEKRY MEHANY SO Egypt Female 19 260
30 SOAD MAHMOUD AHMED SO Egypt Female 32 218
30 DEBORAH RIVERA SO Puerto Rico Female 42 149
Medal D10 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
13 ANTHONY HIDALGO SO Dominican Republic Female 32 262
14 ELENI PELEKANOU SO Cyprus Female 30 222
14 BADRIYA TALIB SALEM SO United Arab Emirates Female 22 208
13 SAMAH ABDELFATAH BABAIKER IBRAHIM SO Sudan Female 27 181
13 ISLAMAT MAHGOUB ABDELMAGED HASSAN SO Sudan Female 32 179
Medal D16 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
25 RACHEL MONIQUE FENWICK SO Australia Female 21 264
26 PELE ABUDY SO Israel Female 25 231
27 AMNA FAHAD ALASKAR SO United Arab Emirates Female 16 229
24 TIANNAI GENIEL SHARRONNE LOWE SO Bermuda Female 29 216
26 ARAN BAR-PELED SO Israel Female 28 173
25 JOYCE ISSA SO Lebanon Female 28 0
Medal D09 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
11 CASANDRA BARLETTA SO Panama Female 31 283
12 SANJA MAJETIC SO Croatia Female 49 272
12 ALAA ZAHRAN AL RUQAISHI SO Oman Female 27 237
12 MAHA AL-KHASHTI SO Kuwait Female 36 230
Medal D15 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
23 ASTA HLODVERSDOTTIR SO Iceland Female 28 304
23 MICHELLE MORAN SO Great Britain Female 29 292
22 MARIAM SYLLA SO France Female 17 280
22 ROCIO CANDELAS SO Spain Female 24 270
24 AINE MARY MCDERMOTT SO Ireland Female 25 260
24 GEMMA SARAH STEELE SO Ireland Female 26 206
23 BIANCA GRUBER SO Austria Female 23 203
Medal D12 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
16 INNA KISS SO Kazakhstan Female 18 338
17 ANNA PATRICIA LABORTE ILDESA SO Philippines Female 21 288
18 MAITHA MOHAMMED MURAD SO United Arab Emirates Female 17 260
18 RISA SASAKI SO Nippon Female 17 240
17 ROMA NAULI MARIA FELICIA SO Indonesia Female 19 234
16 MADISON RENAY SIMS SO Australia Female 20 215
17 MARIA MERIANOU SO Hellas Female 16 209
Medal D07 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
09 YI MIN ZHOU SO Chinese Taipei Female 22 345
09 MARINA PETRI SO Italy Female 29 241
10 DIMA ALRAISI SO Oman Female 22 240
Medal D02 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
03 YOU GUO SO Chinese Taipei Female 19 356
02 KWAN TUNG - LAU SO Hong Kong Female 17 355
02 YU RU HUANG SO Chinese Taipei Female 18 306
03 AMIRA ALRAISI SO Oman Female 19 222
02 PUI LAM - CHAU SO Hong Kong Female 18 172
Medal D08 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
11 ANITA SUSANNE MONCUR SO Bahamas Female 50 366
10 MONICA MABEL MOYA SO Panama Female 31 358
10 MIRIANA PACE SO Malta Female 20 352
11 EVA MAGNUSSON SO Sweden Female 51 331
Medal D06 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
08 WING YU - PO SO Hong Kong Female 22 372
07 ELENA RADUCAN SO Italy Female 25 365
08 BRENDA LIZA BASSAN SO Panama Female 43 326
08 REBECCA LOEFGREN SO Sweden Female 32 318
07 ELISABETTA MOGGIA SO Italy Female 29 284
09 SYAMSIAH BINTI TAKONG SO Brunei Darussalam Female 27 228
Medal D14 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
21 AMY DELANEY SO Ireland Female 16 395
22 RASHELY DIAZ SO Aruba Female 21 355
21 ELIZABETH HEADWORTH SO United States Female 28 301
20 ERICKA MARIA FERNANDA FONSECA SO Guatemala Female 27 300
20 VALENTINA MALTSEVA SO Russia Female 16 292
19 TEGAN YVONNE O'KEEFFE SO Australia Female 26 281
20 MARLOUS RAANGS SO Netherlands Female 29 260
21 STACEY ALLEN SO United States Female 29 258
Medal D11 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
15 DARBE JENNIFER CUNNINGHAM SO Canada Female 25 423
15 SITI NURHAMIZAH BINTE HAMZAH SO Singapore Female 21 415
15 IDA MARIE KJAER JAKOBSEN SO Denmark Female 18 402
16 ASSEKIN BINTI MOHAMED ANUAR SO Singapore Female 17 391
14 GABRIELLA ODDRUN ODDSDOTTIR SO Iceland Female 21 314
Medal D05 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
06 IDA LINDBERG SO Sweden Female 28 439
07 IKEI IONG SO Macau Female 24 398
06 YA FAN HU SO Chinese Taipei Female 28 397
06 YEE HANG - CHEUNG SO Hong Kong Female 18 327
Medal D17 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
27 JOHANNA KOSKINEN SO Finland Female 43 483
28 OLGA MARKOVA SO Russia Female 33 462
29 LISA MCDERMOTT SO Canada Female 30 457
27 MICHAELA GEISSLER SO Germany Female 36 451
29 JENNIFER ADALINE MARIE ALLEN SO Canada Female 36 451
29 DOMINIQUE SCHULZ SO Germany Female 39 436
28 NATASHA BIANCHI SO Malta Female 35 413
28 JESSICA FARRUGIA SO Malta Female 34 404
Medal D13 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
19 AYA YOSHIDA SO Nippon Female 27 484
18 ZOE ANNE FORD SO Australia Female 27 469
19 MARIAM ALI ALHOSANI SO United Arab Emirates Female 28 381
Medal D20 • 1:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
03 AHMAD TAWFIQ ABDELHAQ SO Jordan Male 27 227
04 AHMED ELRASHEED MUSA ELZAIN SO Sudan Male 20 117
04 ZAHRA AL-HILALI SO Iraq Female 29 86
Medal D32 • 1:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
27 TARYN GRUBB SO United States Female 35 262
27 JAN MOSER SO United States Female 49 261
26 SARAH ANDERSON SO Great Britain Female 30 237
28 RAFIF ALHRAKI SO Syria Female 46 186
26 NOELIA ISABEL PEREA SO Spain Female 40 175
27 REHAB RADWAN SO Syria Female 34 167
26 FOUZEYAH ALAZMI SO Kuwait Female 38 149
Medal D29 • 1:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
19 LINDA MARY RENNER SO Canada Female 56 364
20 MARIKA KUKKOHOVI SO Finland Female 44 360
19 CARINE BOURGONJON SO Belgium Female 56 327
20 SITI MARINA FROHLICH SO Malaysia Female 39 312
18 ANNA PROSKURA SO Kazakhstan Female 30 311
20 VANESSA FRANCINE BERNABELA SO Aruba Female 32 284
19 MANON CLICHE SO Canada Female 31 280
21 AFRA MOHAMED ALMANSOORI SO United Arab Emirates Female 40 272
Medal D26 • 1:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
12 ADRIANO OTTAVIANI SO Italy Male 33 375
14 MOHSEN ALMASHMOUM SO Kuwait Male 36 375
13 NICOLAS BORBONI SO Italy Male 34 373
13 JONATHAN DAVID MADURO SO Panama Male 35 356
14 JARALLA HAMAD J H DHARMAN SO Qatar Male 34 355
14 ALBDULRAHEEM ALSEIARI SO United Arab Emirates Male 51 346
13 SALEEM AL RAHBI SO Oman Male 36 331
12 FEDERICO ALESSANDRINI SO San Marino Male 22 319
Medal D31 • 1:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
24 KATRIEN VAN DER VLOET SO Belgium Female 42 387
25 AKARI TODA SO Nippon Female 36 294
24 MARTA RENES SO Hungary Female 30 279
25 JANE ELLYN CLARK SO United States Female 52 257
24 NATALIE FRANCIS SO Great Britain Female 38 226
25 NADA ALMAZROUEI SO United Arab Emirates Female 32 219
31 EKLAS AUDEH SO Syria Female 25 150
Medal D27 • 1:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
15 VASILIS CHRISTODOULOU SO Cyprus Male 38 391
15 MOHAMMED HAMID BABIKIR ABDELWAHAB SO Sudan Male 18 320
15 MOHAMMED ALI SO Iraq Male 36 306
Medal D24 • 1:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
10 PETROS KALAMARA SO Cyprus Male 22 402
09 ZLATKO DRKELIC SO Croatia Male 27 311
09 PASCAL ALBERS SO Netherlands Male 38 211
10 CRISTOPHER SILVA SO Spain Male 24 156
10 MIHKAEL ROOBA SO Estonia Male 26 139
Medal D30 • 1:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
23 ANGELIKI ALAMANOU SO Hellas Female 30 404
21 MARY ADELLE MARKS SO Australia Female 54 341
23 MIZZEL PORTADO DAWA SO Philippines Female 34 315
22 SANDRA BANUELOS SO Mexico Female 32 259
22 MERCEDES CALATAYUD SO Spain Female 40 251
23 DAMARYS MELENDEZ SO Puerto Rico Female 35 242
22 THAZIN AYE SO Myanmar Female 31 235
21 NICOLE DIANE WRIGHT SO Isle of Man Female 44 217
Medal D19 • 1:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
01 BETTINA PLATZER SO Austria Female 49 404
01 KELLIE RENAE MARTLEW SO Australia Female 39 355
03 KATIE MCMILLAN SO New Zealand Female 32 355
01 DAWN LOUISE RIEBEN SO Canada Female 46 347
02 SANDRA SCHREUDER SO Netherlands Female 40 325
03 TERESA CICHA SO Poland Female 46 324
02 REBECCA STARLING SO Great Britain Female 33 310
02 ODETTE VISSER SO Netherlands Female 49 298
Medal D22 • 1:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
07 SALEH ALI AL MARRI SO United Arab Emirates Male 25 487
06 KA PO - LEE 1996 SO Hong Kong Male 22 479
06 NICHOLAS FRASSINI SO San Marino Male 26 424
Medal D25 • 1:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
11 KIM FONG MAK SO Macau Male 35 493
11 MATTIAS NILSSON SO Sweden Male 33 484
11 BRONSON TROY ARANHA SO Bahamas Male 48 386
12 ALI SULAIMAN ALNAQBI SO United Arab Emirates Male 37 353
Medal D33 • 1:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
29 GUSTAV HJORTH NIELSEN SO Denmark Male 23 495
29 DALE JOHN GIUMELLI SO Australia Male 23 474
28 GRANT STEPHEN FRANCIS SO Australia Male 28 453
30 YE PHONE MAUNG SO Myanmar Male 23 429
30 SHANE LESLIE MARTINEZ SO Gibraltar Male 22 420
28 PAUL VOIGT SO Germany Male 29 416
30 ALEXANDER DAVID BURGOS SORIANO SO Philippines Male 26 392
29 EINAR KARI GUDMUNDSSON SO Iceland Male 26 380
Medal D23 • 1:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
07 JONATHAN ENGSTROEM SO Sweden Male 27 496
07 FABIO BORGOGNONI SO Italy Male 29 462
08 PAK IEONG PUN SO Macau Male 29 444
08 MUETAZ FATHI KHALLEEFAH ALMAGHRIBI SO Libya Male 26 421
08 ALEXANDER LINDQVIST SO Sweden Male 25 325
09 CHIT WAI LAM SO Macau Male 26 324
Medal D21 • 1:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
05 KA PO - LEE 2000 SO Hong Kong Male 18 526
05 TSZ FAI - YIP SO Hong Kong Male 19 462
06 ABDULLA AREF MARSAL SO Bahrain Male 16 459
05 AUSTIN MICHAEL GREEN SO Bahamas Male 21 428
04 DANIEL RODRIGUEZ SO Panama Male 21 400
Medal D28 • 1:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
17 ESTHER AUGER SO Canada Female 31 530
16 CRYSTAL GAYLE COCHRANE SO Canada Female 33 469
17 MAN POU NG SO Macau Female 37 426
16 NINA NOERGAARD OPSTRUP KNUDSEN SO Denmark Female 35 394
17 JOANNA STEIN SO United States Female 34 371
18 ROSARIE MCCARTHY SO Ireland Female 53 352
18 LIN KORNHAUSER SO Israel Female 31 324
16 PETRA MENSIKOVA SO Czech Republic Female 45 313
Medal D37 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
06 KHALED TALIB SALEM SO United Arab Emirates Male 26 255
05 HASNI LAHCENE-TOLBA SO France Male 16 237
05 TONY GENDRE SO France Male 18 194
06 ZAID EMAD HANTASH SO Jordan Male 17 189
05 WAYNE SMITH SO Bermuda Male 37 180
06 ALMAS ZHAXYMBETOV SO Kazakhstan Male 27 152
Medal D41 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
16 MARK PATRICK SADLER SO Ireland Male 29 319
14 RUSLAN NALGIYEV SO Kazakhstan Male 26 303
14 ANTONIO PARRAS SO Spain Male 29 302
15 FERDHI RAMADHAN SO Indonesia Male 24 290
15 PABLO ANDRES ARRIOLA SO Guatemala Male 22 256
16 ORFEAS GEORGIOS KAVALIERATOS SO Hellas Male 22 255
15 GEORGES ANTOINE CHELALA SO Lebanon Male 25 195
14 EBI EFTEKHAR SO Great Britain Male 38 174
Medal D36 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
04 SAEED ALOBEIDLI SO United Arab Emirates Male 16 344
04 OMER BAABOOD SO Oman Male 16 325
04 CARLOS ALEXANDER ALBERTO SO Puerto Rico Male 20 245
03 IBRAHIM SHALAK SO Lebanon Male 21 209
Medal D35 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
02 THOMAS HUNTER HOWLETT SO Australia Male 21 379
02 TOBIAS SCHMIDT SO Germany Male 18 368
03 HOI KIN - YEUNG SO Hong Kong Male 17 356
03 DAICHI ARAMAKI SO Nippon Male 16 268
Medal D48 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
32 MOEMEN MOHAMED ALY SO Egypt Male 35 381
33 HUGH NICHOLAS NAUGHTON SO Ireland Male 37 379
31 KARL JAMES MONAGHAN SO Isle of Man Male 40 377
32 JOSE MANUEL MANSILLA SO Spain Male 32 350
32 FILIP BLAZEK SO Czech Republic Male 37 288
Medal D47 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
29 KOEN SERNEELS SO Belgium Male 36 412
31 KHALED ALADWANI SO Kuwait Male 39 411
29 RICHARD WILLMOTT SO New Zealand Male 43 387
29 WILLEM RENS SO Netherlands Male 56 319
30 DIMITRIOS VOGIATZOPOULOS SO Hellas Male 31 305
30 CODY SHELTON SO United States Male 35 301
31 MARK ANTHONY GONZALEZ SO Aruba Male 32 291
30 MARK ERNEST MENGERSEN SO Canada Male 34 278
Medal D40 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
12 MITCHELL KENNETH MACDONALD SO Canada Male 28 415
11 MICHAEL STEVENSON SO Great Britain Male 27 373
13 AKIHIRO KUWANO SO Nippon Male 23 368
13 MOHANAD RIFAI SO Syria Male 27 347
12 ANDRAS NAGY SO Hungary Male 25 344
12 RADOSLAW LAGUNIAK SO Poland Male 22 336
13 ABDULLA LUTFI SO United Arab Emirates Male 26 249
11 SEAN ROBERTS SO Isle of Man Male 28 242
Medal D45 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
24 GRAHAM ALFRED CLELAND SO Australia Male 43 465
25 SCOTT EDWARD DAVIS SO United States Male 44 409
25 SAMYR ANAKKAR SO Gibraltar Male 36 404
25 JAMES ALLEN BERGERON SO United States Male 51 393
24 IURII LIAMTSEV SO Russia Male 42 392
26 TAL SHARABI SO Israel Male 31 383
23 PERTTU KOSKINEN SO Finland Male 34 380
24 MICHAEL KALHAMMER SO Germany Male 58 365
Medal D46 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
28 ROBERT LITASZEWSKI SO Poland Male 44 478
26 ERIC SMETS SO Belgium Male 45 467
26 CARLTON THOMPSON SO Bermuda Male 51 385
28 HARALD JOSEF WIMMER SO Austria Male 55 380
28 KHALED ABOU ALZEHAB SO Syria Male 36 367
27 BARRY JAMES GREEN SO Canada Male 44 357
27 MATTHEW WHITE SO Great Britain Male 39 352
27 PAVEL VASILEVICH ADASKALITSE SO Russia Male 38 348
Medal D43 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
19 JASON ANDREW GORDY SO Canada Male 47 504
19 RICHARD VERNE DOLAN SO Canada Male 31 498
19 TORBEN GROENBAEK SOERENSEN SO Denmark Male 42 494
18 NICHOLAS FALZON SO Malta Male 31 493
20 MICHAEL HARDIMAN SO Ireland Male 30 451
20 WITOLD HORNUNG SO Poland Male 44 432
18 TINO GERALD KOTTER SO Germany Male 53 428
20 PADRAIG REILLY SO Ireland Male 38 393
Medal D34 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
02 TOSHIRO YAGI SO Nippon Male 17 511
01 MUHAMMAD NAIIM ROSLI SO Malaysia Male 20 420
01 SARHAN BIN ZUHIR SO Singapore Male 20 403
01 JIAN KAI BEH SO Singapore Male 19 396
Medal D39 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
10 MARVIN ZAMMIT SO Gibraltar Male 27 520
10 JHORZY ARIAS SO Aruba Male 23 436
09 BRODY AARON HILL SO Canada Male 24 419
09 MUHAMMAD FAIZ BIN AWANG SAPAR SO Brunei Darussalam Male 27 396
11 RASHED MOHAMMAD ALFALASI SO United Arab Emirates Male 23 380
09 ANDREAS BRYLLE NIELSEN SO Denmark Male 25 375
08 HAUKUR GUDMUNDSSON SO Iceland Male 25 354
10 DIN OHAYON SO Israel Male 27 347
Medal D44 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
22 SAMEH NABIL IBRAHIM SO Egypt Male 42 526
22 CSABA WENDLER SO Hungary Male 38 497
23 LUIS MARIO MORALES SO Mexico Male 42 492
21 TAMAAR ALAMI SO Great Britain Male 41 464
21 DARREN WALLIS SO Australia Male 50 421
21 EDWARD JOYNER SO United States Male 47 418
23 JOSE TORRES SO Puerto Rico Male 42 396
22 GERALD WEINHOFER SO Austria Male 54 365
Medal D42 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
17 MARK SERGE SO Malta Male 38 546
16 TUOMO KUKKOHOVI SO Finland Male 52 542
17 DAVID NIXON SO New Zealand Male 34 509
17 JESPER KOOPS SO Netherlands Male 31 496
18 PATRICK REID SO Canada Male 30 410
Medal D38 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
07 PHILIP GRUPPETTA SO Malta Male 23 619
07 TYLER JACOB BAXTER SO United States Male 23 603
08 JONATHAN HARMON SO United States Male 38 600
08 TODD COURRIER SO Canada Male 25 492
07 JASON HOLLEY SO Australia Male 26 488
Doubles • From 4:00 PM to 6:30 PM
Name Delegation Gender Age
RASHELY DIAZ SO Aruba Female 21
JHORZY ARIAS SO Aruba Male 23
VANESSA FRANCINE BERNABELA SO Aruba Female 32
MARK ANTHONY GONZALEZ SO Aruba Male 32
GRAHAM ALFRED CLELAND SO Australia Male 43
DALE JOHN GIUMELLI SO Australia Male 23
GRANT STEPHEN FRANCIS SO Australia Male 28
JASON HOLLEY SO Australia Male 26
MARY ADELLE MARKS SO Australia Female 54
TEGAN YVONNE O'KEEFFE SO Australia Female 26
ZOE ANNE FORD SO Australia Female 27
KELLIE RENAE MARTLEW SO Australia Female 39
RACHEL MONIQUE FENWICK SO Australia Female 21
MADISON RENAY SIMS SO Australia Female 20
THOMAS HUNTER HOWLETT SO Australia Male 21
DARREN WALLIS SO Australia Male 50
ANITA SUSANNE MONCUR SO Bahamas Female 50
BRONSON TROY ARANHA SO Bahamas Male 48
CARINE BOURGONJON SO Belgium Female 56
ERIC SMETS SO Belgium Male 45
KOEN SERNEELS SO Belgium Male 36
KATRIEN VAN DER VLOET SO Belgium Female 42
TODD COURRIER SO Canada Male 25
RICHARD VERNE DOLAN SO Canada Male 31
CRYSTAL GAYLE COCHRANE SO Canada Female 33
DARBE JENNIFER CUNNINGHAM SO Canada Female 25
JASON ANDREW GORDY SO Canada Male 47
BRODY AARON HILL SO Canada Male 24
MITCHELL KENNETH MACDONALD SO Canada Male 28
PATRICK REID SO Canada Male 30
JENNIFER ADALINE MARIE ALLEN SO Canada Female 36
LISA MCDERMOTT SO Canada Female 30
MARK ERNEST MENGERSEN SO Canada Male 34
MANON CLICHE SO Canada Female 31
LINDA MARY RENNER SO Canada Female 56
BARRY JAMES GREEN SO Canada Male 44
DAWN LOUISE RIEBEN SO Canada Female 46
ESTHER AUGER SO Canada Female 31
YU RU HUANG SO Chinese Taipei Female 18
YOU GUO SO Chinese Taipei Female 19
YA FAN HU SO Chinese Taipei Female 28
YI MIN ZHOU SO Chinese Taipei Female 22
PETROS KALAMARA SO Cyprus Male 22
PANAGIOTA LEONIDOU SO Cyprus Female 19
FILIP BLAZEK SO Czech Republic Male 37
PETRA MENSIKOVA SO Czech Republic Female 45
ANDREAS BRYLLE NIELSEN SO Denmark Male 25
IDA MARIE KJAER JAKOBSEN SO Denmark Female 18
MOEMEN MOHAMED ALY SO Egypt Male 35
SAMEH NABIL IBRAHIM SO Egypt Male 42
ESRAA MOHAMED FEKRY MEHANY SO Egypt Female 19
SOAD MAHMOUD AHMED SO Egypt Female 32
PERTTU KOSKINEN SO Finland Male 34
MARIKA KUKKOHOVI SO Finland Female 44
JOHANNA KOSKINEN SO Finland Female 43
TUOMO KUKKOHOVI SO Finland Male 52
EMMA DUHAMEL SO France Female 15
SHAINA HOUEHOU SO France Female 17
TONY GENDRE SO France Male 18
HASNI LAHCENE-TOLBA SO France Male 16
MICHAELA GEISSLER SO Germany Female 36
DOMINIQUE SCHULZ SO Germany Female 39
MICHAEL KALHAMMER SO Germany Male 58
PAUL VOIGT SO Germany Male 29
SHANE LESLIE MARTINEZ SO Gibraltar Male 22
SAMYR ANAKKAR SO Gibraltar Male 36
SARAH ANDERSON SO Great Britain Female 30
EBI EFTEKHAR SO Great Britain Male 38
NATALIE FRANCIS SO Great Britain Female 38
MICHELLE MORAN SO Great Britain Female 29
REBECCA STARLING SO Great Britain Female 33
MICHAEL STEVENSON SO Great Britain Male 27
TAMAAR ALAMI SO Great Britain Male 41
MATTHEW WHITE SO Great Britain Male 39
DIMITRIOS VOGIATZOPOULOS SO Hellas Male 31
ORFEAS GEORGIOS KAVALIERATOS SO Hellas Male 22
ANGELIKI ALAMANOU SO Hellas Female 30
MARIA MERIANOU SO Hellas Female 16
YEE HANG - CHEUNG SO Hong Kong Female 18
WING YU - PO SO Hong Kong Female 22
HOI KIN - YEUNG SO Hong Kong Male 17
TSZ FAI - YIP SO Hong Kong Male 19
KA PO - LEE 2000 SO Hong Kong Male 18
KA PO - LEE 1996 SO Hong Kong Male 22
MARTA RENES SO Hungary Female 30
ANDRAS NAGY SO Hungary Male 25
EINAR KARI GUDMUNDSSON SO Iceland Male 26
HAUKUR GUDMUNDSSON SO Iceland Male 25
ASTA HLODVERSDOTTIR SO Iceland Female 28
GABRIELLA ODDRUN ODDSDOTTIR SO Iceland Female 21
FERDHI RAMADHAN SO Indonesia Male 24
ROMA NAULI MARIA FELICIA SO Indonesia Female 19
MOHAMMED ALI SO Iraq Male 36
BAQER AL-DARRAJI SO Iraq Female 15
ZAHRA AL-HILALI SO Iraq Female 29
KAWTHER YASIRI SO Iraq Female 18
AMY DELANEY SO Ireland Female 16
ROSARIE MCCARTHY SO Ireland Female 53
MICHAEL HARDIMAN SO Ireland Male 30
PADRAIG REILLY SO Ireland Male 38
AINE MARY MCDERMOTT SO Ireland Female 25
GEMMA SARAH STEELE SO Ireland Female 26
HUGH NICHOLAS NAUGHTON SO Ireland Male 37
MARK PATRICK SADLER SO Ireland Male 29
KARL JAMES MONAGHAN SO Isle of Man Male 40
SEAN ROBERTS SO Isle of Man Male 28
ADRIANO OTTAVIANI SO Italy Male 33
FABIO BORGOGNONI SO Italy Male 29
MARINA PETRI SO Italy Female 29
ELISABETTA MOGGIA SO Italy Female 29
NICOLAS BORBONI SO Italy Male 34
ELENA RADUCAN SO Italy Female 25
AHMAD TAWFIQ ABDELHAQ SO Jordan Male 27
ZAID EMAD HANTASH SO Jordan Male 17
RUSLAN NALGIYEV SO Kazakhstan Male 26
ANNA PROSKURA SO Kazakhstan Female 30
IBRAHIM SHALAK SO Lebanon Male 21
GEORGES ANTOINE CHELALA SO Lebanon Male 25
JOYCE ISSA SO Lebanon Female 28
LOURDES PIERE BOU SLEIMAN SO Lebanon Female 21
MUETAZ FATHI KHALLEEFAH ALMAGHRIBI SO Libya Male 26
ROUAH ABOUBAKR JIBREEL ABD ALSAMEEA SO Libya Female 20
KIM FONG MAK SO Macau Male 35
PAK IEONG PUN SO Macau Male 29
MIRIANA PACE SO Malta Female 20
NATASHA BIANCHI SO Malta Female 35
NICHOLAS FALZON SO Malta Male 31
MARK SERGE SO Malta Male 38
PASCAL ALBERS SO Netherlands Male 38
MARLOUS RAANGS SO Netherlands Female 29
JESPER KOOPS SO Netherlands Male 31
ODETTE VISSER SO Netherlands Female 49
WILLEM RENS SO Netherlands Male 56
SANDRA SCHREUDER SO Netherlands Female 40
DAVID NIXON SO New Zealand Male 34
RICHARD WILLMOTT SO New Zealand Male 43
DAICHI ARAMAKI SO Nippon Male 16
AKIHIRO KUWANO SO Nippon Male 23
RISA SASAKI SO Nippon Female 17
AKARI TODA SO Nippon Female 36
AYA YOSHIDA SO Nippon Female 27
TOSHIRO YAGI SO Nippon Male 17
DIMA ALRAISI SO Oman Female 22
AMIRA ALRAISI SO Oman Female 19
OMER BAABOOD SO Oman Male 16
SALEEM AL RAHBI SO Oman Male 36
MONICA MABEL MOYA SO Panama Female 31
BRENDA LIZA BASSAN SO Panama Female 43
DANIEL RODRIGUEZ SO Panama Male 21
JORGE ISAIAS GUEVARA SO Panama Male 26
TERESA CICHA SO Poland Female 46
RADOSLAW LAGUNIAK SO Poland Male 22
WITOLD HORNUNG SO Poland Male 44
ROBERT LITASZEWSKI SO Poland Male 44
DEBORAH RIVERA SO Puerto Rico Female 42
DAMARYS MELENDEZ SO Puerto Rico Female 35
CARLOS ALEXANDER ALBERTO SO Puerto Rico Male 20
JOSE TORRES SO Puerto Rico Male 42
IURII LIAMTSEV SO Russia Male 42
PAVEL VASILEVICH ADASKALITSE SO Russia Male 38
VALENTINA MALTSEVA SO Russia Female 16
OLGA MARKOVA SO Russia Female 33
NICHOLAS FRASSINI SO San Marino Male 26
FEDERICO ALESSANDRINI SO San Marino Male 22
FAYA ALMUBARRIZI SO Saudi Arabia Female 16
HADEEL ALFARIS SO Saudi Arabia Female 13
SARHAN BIN ZUHIR SO Singapore Male 20
JIAN KAI BEH SO Singapore Male 19
SITI NURHAMIZAH BINTE HAMZAH SO Singapore Female 21
ASSEKIN BINTI MOHAMED ANUAR SO Singapore Female 17
MERCEDES CALATAYUD SO Spain Female 40
ANTONIO PARRAS SO Spain Male 29
ROCIO CANDELAS SO Spain Female 24
NOELIA ISABEL PEREA SO Spain Female 40
MOHAMMED HAMID BABIKIR ABDELWAHAB SO Sudan Male 18
ISLAMAT MAHGOUB ABDELMAGED HASSAN SO Sudan Female 32
JONATHAN ENGSTROEM SO Sweden Male 27
MATTIAS NILSSON SO Sweden Male 33
IDA LINDBERG SO Sweden Female 28
REBECCA LOEFGREN SO Sweden Female 32
ALEXANDER LINDQVIST SO Sweden Male 25
EVA MAGNUSSON SO Sweden Female 51
RAFIF ALHRAKI SO Syria Female 46
EKLAS AUDEH SO Syria Female 25
MOHANAD RIFAI SO Syria Male 27
KHALED ABOU ALZEHAB SO Syria Male 36
REHAB RADWAN SO Syria Female 34
MARWA ZARIFA SO Syria Female 27
NADA ALMAZROUEI SO United Arab Emirates Female 32
AFRA MOHAMED ALMANSOORI SO United Arab Emirates Female 40
BADRIYA TALIB SALEM SO United Arab Emirates Female 22
ALBDULRAHEEM ALSEIARI SO United Arab Emirates Male 51
ABDULLA LUTFI SO United Arab Emirates Male 26
KHALED TALIB SALEM SO United Arab Emirates Male 26
STACEY ALLEN SO United States Female 29
ELIZABETH HEADWORTH SO United States Female 28
TYLER JACOB BAXTER SO United States Male 23
JONATHAN HARMON SO United States Male 38
EDWARD JOYNER SO United States Male 47
JAMES ALLEN BERGERON SO United States Male 51
TARYN GRUBB SO United States Female 35
JAN MOSER SO United States Female 49
See All
Unified Sports Doubles • From 4:00 PM to 6:30 PM
Name Delegation Gender Age
BIANCA GRUBER SO Austria Female 23
BEATE STINGL (P) SO Austria Female 48
GERALD WEINHOFER SO Austria Male 54
ERNST LUEGER (P) SO Austria Male 43
KARIN SCHOEFMANN (P) SO Austria Female 55
BETTINA PLATZER SO Austria Female 49
AUSTIN MICHAEL GREEN SO Bahamas Male 21
LESLEY LETITIA TAYLOR (P) SO Bahamas Female 36
VASILIS CHRISTODOULOU SO Cyprus Male 38
ELENI PAVLOU (P) SO Cyprus Female 45
EIRINI ZANNETTI (P) SO Cyprus Female 31
ELENI PELEKANOU SO Cyprus Female 30
NINA NOERGAARD OPSTRUP KNUDSEN SO Denmark Female 35
MICHELLE DOBERCK (P) SO Denmark Female 43
GUSTAV HJORTH NIELSEN SO Denmark Male 23
EMIL ELLEGAARD RASCH (P) SO Denmark Male 18
TORBEN GROENBAEK SOERENSEN SO Denmark Male 42
TONNI BUCHHOLZ (P) SO Denmark Male 34
GENESIS KRYSTAL GRACIANO SO Dominican Republic Female 21
OLGA TERESA VERGES (P) SO Dominican Republic Female 24
MIHKAEL ROOBA SO Estonia Male 26
KRISTJAN TASA (P) SO Estonia Male 32
ANAIS CHIALVA (P) SO France Female 26
MARIAM SYLLA SO France Female 17
TINO GERALD KOTTER SO Germany Male 53
DANIEL SYCKSCH (P) SO Germany Male 25
TOBIAS SCHMIDT SO Germany Male 18
EIKE GERHARD DIETRICH (P) SO Germany Male 49
MARVIN ZAMMIT SO Gibraltar Male 27
DEREK LUISE (P) SO Gibraltar Male 22
ZEL SWINGER GIRON (P) SO Guatemala Male 19
PABLO ANDRES ARRIOLA SO Guatemala Male 22
PAULA SOFIA FIGUEROA (P) SO Guatemala Female 15
ERICKA MARIA FERNANDA FONSECA SO Guatemala Female 27
PUI LAM - CHAU SO Hong Kong Female 18
LAI YUNG JOSEPHINE - LAU (P) SO Hong Kong Female 59
CHO KWAI - CHIU (P) SO Hong Kong Female 25
KWAN TUNG - LAU SO Hong Kong Female 17
PETER BORSZEKI (P) SO Hungary Male 40
CSABA WENDLER SO Hungary Male 38
NICOLE DIANE WRIGHT SO Isle of Man Female 44
SUSAN COWIN (P) SO Isle of Man Female 56
PELE ABUDY SO Israel Female 25
RHONA GILL (P) SO Israel Female 65
ARAN BAR-PELED SO Israel Female 28
SHOSHANA NADAV (P) SO Israel Female 65
TAL SHARABI SO Israel Male 31
AMNON-EFRAIM DAMARI (P) SO Israel Male 60
HANA DUANIS (P) SO Israel Female 62
LIN KORNHAUSER SO Israel Female 31
DIN OHAYON SO Israel Male 27
ISRAEL MICHAEL NACHZAC (P) SO Israel Male 70
INNA KISS SO Kazakhstan Female 18
NATALYA UKRAINETS (P) SO Kazakhstan Female 21
ALMAS ZHAXYMBETOV SO Kazakhstan Male 27
ALEXANDR PETROV (P) SO Kazakhstan Male 40
ALI MOHAMMAD (P) SO Kuwait Male 31
KHALED ALADWANI SO Kuwait Male 39
FOUZEYAH ALAZMI SO Kuwait Female 38
NEVIN OMAR (P) SO Kuwait Female 44
MAHA AL-KHASHTI SO Kuwait Female 36
HANADI AL-MUZAIEL (P) SO Kuwait Female 43
MOHSEN ALMASHMOUM SO Kuwait Male 36
ABDULAZIZ AL-JAREKI (P) SO Kuwait Male 26
CHIT WAI LAM SO Macau Male 26
CHON MAN LAM (P) SO Macau Male 19
MAN POU NG SO Macau Female 37
CHENG WAI CHAN (P) SO Macau Female 19
JESSICA FARRUGIA SO Malta Female 34
AMANDA CINI (P) SO Malta Female 38
PHILIP GRUPPETTA SO Malta Male 23
PETER MALLIA (P) SO Malta Male 35
BEATRIZ LOPEZ (P) SO Mexico Female 23
SANDRA BANUELOS SO Mexico Female 32
LUIS MARIO MORALES SO Mexico Male 42
CARLOS DANIEL COMPEAN (P) SO Mexico Male 25
CASANDRA BARLETTA SO Panama Female 31
ISABEL LUCIA CHEN (P) SO Panama Female 27
JUAN DAVID MENDEZ (P) SO Panama Male 32
JONATHAN DAVID MADURO SO Panama Male 35
AHMED ELRASHEED MUSA ELZAIN SO Sudan Male 20
AHMED NIMIR (P) SO Sudan Male 23
SAMAH ABDELFATAH BABAIKER IBRAHIM SO Sudan Female 27
KHANSA AHMED (P) SO Sudan Female 26
YOUNES ALHOSANI (P) SO United Arab Emirates Male 32
RASHED MOHAMMAD ALFALASI SO United Arab Emirates Male 23
MARIAM ALI ALHOSANI SO United Arab Emirates Female 28
ALI HASSAN ALJABERI (P) SO United Arab Emirates Male 40
AHMED HELAL (P) SO United Arab Emirates Male 16
SAEED ALOBEIDLI SO United Arab Emirates Male 16
MARWAN AL ZAABI (P) SO United Arab Emirates Male 25
ALI SULAIMAN ALNAQBI SO United Arab Emirates Male 37
HAMAD AL MARRI (P) SO United Arab Emirates Male 25
SALEH ALI AL MARRI SO United Arab Emirates Male 25
AMNA FAHAD ALASKAR SO United Arab Emirates Female 16
CAITLIN HURN (P) SO United Arab Emirates Female 18
MAITHA MOHAMMED MURAD SO United Arab Emirates Female 17
CHARLOTTE ANNA STOLL (P) SO United Arab Emirates Female 16
SCOTT EDWARD DAVIS SO United States Male 44
ADAM PETER JOHNSON (P) SO United States Male 30
DAVID WAYNE FRANCIS (P) SO United States Male 56
CODY SHELTON SO United States Male 35
PATRICIA PIPKORN (P) SO United States Female 65
JOANNA STEIN SO United States Female 34
See All
Doubles • From 9:00 AM to 1:00 PM
Medal D01 • 11:30 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
19 EMMA DUHAMEL SO France Female 15 418
19 SHAINA HOUEHOU SO France Female 17 418
18 RAFIF ALHRAKI SO Syria Female 46 402
18 EKLAS AUDEH SO Syria Female 25 402
15 ESRAA MOHAMED FEKRY MEHANY SO Egypt Female 19 392
15 SOAD MAHMOUD AHMED SO Egypt Female 32 392
17 FAYA ALMUBARRIZI SO Saudi Arabia Female 16 227
17 HADEEL ALFARIS SO Saudi Arabia Female 13 227
16 ZAHRA AL-HILALI SO Iraq Female 29 213
16 KAWTHER YASIRI SO Iraq Female 18 213
Medal D02 • 11:30 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
21 AINE MARY MCDERMOTT SO Ireland Female 25 574
21 GEMMA SARAH STEELE SO Ireland Female 26 574
23 DIMA ALRAISI SO Oman Female 22 521
23 AMIRA ALRAISI SO Oman Female 19 521
20 RACHEL MONIQUE FENWICK SO Australia Female 21 456
20 MADISON RENAY SIMS SO Australia Female 20 456
22 JOYCE ISSA SO Lebanon Female 28 280
22 LOURDES PIERE BOU SLEIMAN SO Lebanon Female 21 280
Medal D05 • 11:30 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
39 NADA ALMAZROUEI SO United Arab Emirates Female 32 602
39 AFRA MOHAMED ALMANSOORI SO United Arab Emirates Female 40 602
38 RISA SASAKI SO Nippon Female 17 543
38 AKARI TODA SO Nippon Female 36 543
35 NATALIE FRANCIS SO Great Britain Female 38 538
35 MICHELLE MORAN SO Great Britain Female 29 538
36 ANGELIKI ALAMANOU SO Hellas Female 30 529
36 MARIA MERIANOU SO Hellas Female 16 529
37 MARINA PETRI SO Italy Female 29 399
37 ELISABETTA MOGGIA SO Italy Female 29 399
Medal D04 • 11:30 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
32 YA FAN HU SO Chinese Taipei Female 28 840
32 YI MIN ZHOU SO Chinese Taipei Female 22 840
31 YU RU HUANG SO Chinese Taipei Female 18 783
31 YOU GUO SO Chinese Taipei Female 19 783
33 ASTA HLODVERSDOTTIR SO Iceland Female 28 648
33 GABRIELLA ODDRUN ODDSDOTTIR SO Iceland Female 21 648
34 STACEY ALLEN SO United States Female 29 575
34 ELIZABETH HEADWORTH SO United States Female 28 575
Medal D03 • 11:30 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
27 MICHAELA GEISSLER SO Germany Female 36 889
27 DOMINIQUE SCHULZ SO Germany Female 39 889
24 ZOE ANNE FORD SO Australia Female 27 859
24 KELLIE RENAE MARTLEW SO Australia Female 39 859
28 VALENTINA MALTSEVA SO Russia Female 16 825
28 OLGA MARKOVA SO Russia Female 33 825
26 CRYSTAL GAYLE COCHRANE SO Canada Female 33 823
26 DARBE JENNIFER CUNNINGHAM SO Canada Female 25 823
25 JENNIFER ADALINE MARIE ALLEN SO Canada Female 36 806
25 LISA MCDERMOTT SO Canada Female 30 806
29 MIRIANA PACE SO Malta Female 20 766
29 NATASHA BIANCHI SO Malta Female 35 766
Unified Sports Doubles • From 9:00 AM to 1:00 PM
Medal D01 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
02 SAMAH ABDELFATAH BABAIKER IBRAHIM SO Sudan Female 27 478
02 KHANSA AHMED (P) SO Sudan Female 26 478
01 EIRINI ZANNETTI (P) SO Cyprus Female 31 466
01 ELENI PELEKANOU SO Cyprus Female 30 466
03 AMNA FAHAD ALASKAR SO United Arab Emirates Female 16 465
03 CAITLIN HURN (P) SO United Arab Emirates Female 18 465
04 MAITHA MOHAMMED MURAD SO United Arab Emirates Female 17 420
04 CHARLOTTE ANNA STOLL (P) SO United Arab Emirates Female 16 420
Medal D04 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
18 ARAN BAR-PELED SO Israel Female 28 728
18 SHOSHANA NADAV (P) SO Israel Female 65 728
14 GENESIS KRYSTAL GRACIANO SO Dominican Republic Female 21 662
14 OLGA TERESA VERGES (P) SO Dominican Republic Female 24 662
15 ANAIS CHIALVA (P) SO France Female 26 566
15 MARIAM SYLLA SO France Female 17 566
17 INNA KISS SO Kazakhstan Female 18 502
17 NATALYA UKRAINETS (P) SO Kazakhstan Female 21 502
13 BIANCA GRUBER SO Austria Female 23 466
13 BEATE STINGL (P) SO Austria Female 48 466
16 PUI LAM - CHAU SO Hong Kong Female 18 388
16 LAI YUNG JOSEPHINE - LAU (P) SO Hong Kong Female 59 388
Medal D05 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
19 VASILIS CHRISTODOULOU SO Cyprus Male 38 729
19 ELENI PAVLOU (P) SO Cyprus Female 45 729
21 ALMAS ZHAXYMBETOV SO Kazakhstan Male 27 617
21 ALEXANDR PETROV (P) SO Kazakhstan Male 40 617
22 AHMED ELRASHEED MUSA ELZAIN SO Sudan Male 20 594
22 AHMED NIMIR (P) SO Sudan Male 23 594
20 MIHKAEL ROOBA SO Estonia Male 26 551
20 KRISTJAN TASA (P) SO Estonia Male 32 551
23 AHMED HELAL (P) SO United Arab Emirates Male 16 528
23 SAEED ALOBEIDLI SO United Arab Emirates Male 16 528
Medal D08 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
35 PATRICIA PIPKORN (P) SO United States Female 65 839
35 JOANNA STEIN SO United States Female 34 839
36 PELE ABUDY SO Israel Female 25 776
36 RHONA GILL (P) SO Israel Female 65 776
33 BEATRIZ LOPEZ (P) SO Mexico Female 23 715
33 SANDRA BANUELOS SO Mexico Female 32 715
37 FOUZEYAH ALAZMI SO Kuwait Female 38 682
37 NEVIN OMAR (P) SO Kuwait Female 44 682
34 NICOLE DIANE WRIGHT SO Isle of Man Female 44 576
34 SUSAN COWIN (P) SO Isle of Man Female 56 576
Technical DQ 38 KARIN SCHOEFMANN (P) SO Austria Female