25m run • From 9:00 AM to 11:35 AM
Prelim F05 • 9:20 AM - Unofficial Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 SREYTEAV RATH SO Cambodia Female 17
Prelim F06 • 9:20 AM - Unofficial Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 MAKHLIYO BAHODIROVNA SHARIPOVA SO Tajikistan Female 16
Prelim F07 • 9:20 AM - Unofficial Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 NASIBAKHON IZATULLOEVNA MAHMADOVA SO Tajikistan Female 29
Prelim F02 • 9:24 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 SABA ABA ALKHAIL SO Kuwait Female 14 00:00:09.41
Prelim F07 • 9:28 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 NOF ABDULAMEER SO Kuwait Female 26 00:00:06.71
Prelim F06 • 9:28 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 SEYHA VONG SO Cambodia Female 21 00:00:06.38
Prelim F09 • 9:28 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 CHRISTINE WERKOVITS SO Austria Female 66 00:00:12.17
Prelim F08 • 9:28 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 HEBA SHAWLI SO Saudi Arabia Female 18 00:00:08.63
Prelim F09 • 9:32 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MARGARITA BOGOMOLOVA SO Uzbekistan Female 25 00:00:11.73
Prelim F04 • 9:32 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ZAHRAA SAEED SO Iraq Female 17 00:00:07.16
Prelim F03 • 9:32 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 ENTSAR ALOMAR SO Kuwait Female 17 00:00:05.38
Prelim F08 • 9:32 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 NATALIA MARQUES SO Puerto Rico Female 29 00:00:09.18
Prelim F07 • 9:36 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MARWAH ALI AL-ASADI SO Iraq Female 29 00:00:07.19
4 SHANNON MARIE NIXON SO Ireland Female 22 00:00:07.31
Prelim F04 • 9:36 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 FATIMAH YOUSIF AL-OBAIDI SO Iraq Female 18 00:00:07.30
Prelim F03 • 9:36 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 FARAH ESKANDAR SO Kuwait Female 22 00:00:05.25
Prelim F07 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 DARIYA ZHUKOVA SO Uzbekistan Female 25 00:00:07.41
Prelim F03 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 LIA - KVARATSKHELIA SO Georgia Female 25 00:00:06.01
Prelim F06 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 FATEMEH HAJI SAYARI SO Iran Female 25 00:00:06.09
Prelim F04 • 9:44 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 LARA BELUSIC SO Croatia Female 16 00:00:06.86
Prelim F01 • 9:44 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 NIGAR MUSTAFAYEVA SO Azerbaijan Female 15 00:00:06.22
5 TING MEI SO China Female 11 00:00:06.36
6 AIDA RZAYEVA SO Azerbaijan Female 15 00:00:06.65
Prelim M03 • 9:48 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ARDIAN SHABANI SO North Macedonia Male 22 00:00:08.39
Prelim M02 • 9:48 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 HASSAN ZILAKULABE SO Uganda Male 26 00:00:06.12
Prelim M01 • 9:52 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 RAMI JOSEPH AL-AZRAEE SO Iraq Male 24 00:00:05.71
Prelim M02 • 9:52 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 AHMED SALAH AL- RUBAYE SO Iraq Male 29 00:00:06.10
5 MARCELINO JOSEFA SO Bonaire Male 32 00:00:06.19
6 AYOKUNLE AKINTOMIWA AKINJAYEJU SO Nigeria Male 23 00:00:06.03
Prelim M01 • 9:56 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MANUEL RIVERA SO Puerto Rico Male 19 00:00:05.93
4 THIHA KYAW SAN SO Myanmar Male 18 00:00:05.75
5 AGRON HAJREDINI SO North Macedonia Male 30 00:00:05.88
Prelim M03 • 9:56 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 STEFAN HOLZINGER SO Austria Male 62 00:00:08.14
High jump • From 9:00 AM to 6:00 PM
Prelim F01 • 9:30 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
YEONG BIN AN SO Korea Female 21 1.00
ADELA MIZIGAROVA SO Slovakia Female 15 1.12
GYEONG MI GIM SO Korea Female 18 1.12
Prelim F02 • 9:30 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
KADEK FIRMA KHARISMA YANTI SO Indonesia Female 16 1.27
ARIANNA MARSHA MCKENZIE PHILLIPS SO Canada Female 16 1.32
Prelim M01 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
SANG CHAN JUNG SO Korea Male 12 1.00
MUHAMMAD AMMAR SHAHID SO Pakistan Male 22 1.18
Shot put • From 9:00 AM to 6:00 PM
Prelim M19 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 DANNY DE KORTE SO Netherlands Male 15 3.16
Prelim M02 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 PAULA TUPOU SO Tonga Male 15 8.30
Prelim M01 - 3kg • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MARCELO MIZAEL MENDES TAVARES SO Portugal Male 10 3.56
Prelim M12 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MARC MICHAUD SO Switzerland Male 25 4.64
Prelim M18 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 JUSTIN FOUVALE LUTU SO American Samoa Male 38 5.03
Prelim M11 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MAHMOUD ZAID ALQUTOB SO Jordan Male 27 6.22
5 WAISEA TOGOTOGORUA SO Fiji Male 22 6.45
Prelim M08 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 SALIM SAIF AL AUYAMARI SO Oman Male 23 5.96
Prelim M19 • 9:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 NELSON MANUEL GONCALVES TRIGO SO Andorra Male 35 3.54
2 MOHAMED ABDELKRIM HAMMAD SO Egypt Male 32 3.28
Prelim M07 • 9:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ABDALLAH AHMED ABD ELRAHMAN SAYED SO Egypt Male 21 5.23
4 YUNG SUNG KIM SO Korea Male 21 5.38
Prelim M09 • 9:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 KAILAS SHARAD KANKAL SO Bharat Male 20 4.98
Prelim M10 • 9:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MIKKEL NYHAVE ANDERSEN SO Denmark Male 23 8.27
3 SAGAR SHERCHAN SO Nepal Male 24 8.84
4 MATEUSZ JANUSZKIEWICZ SO Poland Male 23 9.12
Prelim M11 • 9:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 AMEN AZZAM SO Syria Male 23 7.16
5 OLO TOFILAU SO Samoa Male 25 6.58
Prelim M09 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SHEQIR VLLASALIU SO Kosovo Male 21 4.60
Prelim M06 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 HIZAM BUDIMAN ANAK KASIN SO Brunei Darussalam Male 19 7.01
4 LUDOVIC AUDAT SO Monaco Male 18 6.11
Prelim M08 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 JEAN EDGAR ADRIEN FARON SO Mauritius Male 20 5.80
5 SIIM SIILAK SO Estonia Male 18 5.78
Prelim M03 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 OSCAR AEJANDRO CANUL SO Mexico Male 20 11.39
Prelim M15 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 KYLE HARPUR SO New Zealand Male 46 7.80
Prelim M14 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 STEVEN EDWIN VREUGD SO Suriname Male 45 9.22
Prelim M17 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ABDELMALIK TOUITI SO Algeria Male 36 5.70
Prelim M10 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 DAOUDA SANE SO Senegal Male 23 8.90
5 DUNCAN THOMAS WATTERSON SO Isle of Man Male 24 8.76
Prelim M08 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 JARED LAMB SO United States Male 16 5.79
Prelim M07 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 JOEY STEVEN PAUL NICOLAS HECTOR SO Mauritius Male 21 5.07
Prelim M05 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 SIO HONG SI SO Macau Male 18 7.92
4 SADIK NISAR MAHAT SO Bharat Male 16 7.55
Prelim M04 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 SHUBHAM MANOJ SHETTY SO Bharat Male 21 9.70
Prelim M06 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 NICHOLAS MATTHEW MINNEMA SO United States Male 21 7.15
Prelim M12 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
JASON JUBILEE SO Papua New Guinea Male 26 4.35
Prelim M18 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SERGI CUBERES SOLA SO Andorra Male 30 4.77
6 LUIS PEDRO CORREIA PINTO RODRIGUES SO Portugal Male 34 4.95
Prelim M17 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MASSIMILIANO FELICI SO San Marino Male 44 5.63
Prelim M09 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 AJAY TAMANG SO Nepal Male 19 4.38
Prelim M19 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 MICHAEL WILLIAM GUYTON SO Canada Male 44 4.00
Prelim M11 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
7 ZOHAIB ISHFAQ SO Pakistan Male 22 6.55
Prelim M05 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 BRYAN HULST SO Netherlands Male 19 7.20
2 NOUMAN RIAZ SO Pakistan Male 17 7.53
3 GONCALO ANDRE FERREIRA SO Portugal Male 16 7.84
5 EGOR OLEGOVICH MOROZOV SO Russia Male 21 8.17
6 AVEAOGA IAFETA SO Samoa Male 17 7.30
Prelim M02 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 BRYTON CANO SO Costa Rica Male 15 8.44
Prelim M04 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
7 WILLIAM ASTON TURNER SO Australia Male 20 8.48
Prelim M07 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
8 MAHMOUD HANINI SO Algeria Male 22 5.55
Prelim M16 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 BATI KHALFAN AL JAMUDI SO Oman Male 30 6.05
2 PHILIPPE CANTIN SO Switzerland Male 57 6.07
3 ANIL KUMAR SHARMA SO Bharat Male 30 6.08
4 VINCENT MUELLER SO Switzerland Male 42 6.29
5 LADISLAV JAKUBCO SO Slovakia Male 35 6.60
Prelim M17 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 IGNACIO NAVARRO SO Spain Male 42 5.62
Prelim M04 • 10:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 KURTIS BECKER SO Australia Male 19 9.25
Prelim M03 • 10:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 DMITRII SERGEEVICH KONOVALOV SO Russia Male 16 10.45
4 EXSAUL SAMUEL HERNANDEZ SO Panama Male 19 11.78
5 JUANDE BENAISSA VREDE SO Suriname Male 15 10.31
Prelim M05 • 10:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 VALLO SAAR SO Estonia Male 16 7.76
Prelim M11 • 10:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
MATTHEUS MUSCAT SO Malta Male 27 6.57
Prelim M16 • 10:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ROLAND ISRAEL JEANNEVOL SO Seychelles Male 44 6.92
5 LARS ALEKSANDER RUUD SO Norway Male 30 7.02
Prelim M15 • 10:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 CHARLES GAINES II SO United States Male 35 7.66
4 PELDEN X SO Bhutan Male 36 7.09
6 GARY MARTIN O'SULLIVAN SO Ireland Male 31 8.50
Prelim M08 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 KAM FONG CHAO SO Macau Male 26 6.03
Prelim M07 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 RUGGERO ENRICO MARCHETTI SO San Marino Male 26 5.43
Prelim M17 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 AGUSTIN RODRIGUEZ ESCATE SO Peru Male 37 5.54
6 DAVID ANDRES LEAL SO Venezuela Male 31 5.75
8 WESAM KARAKI SO Palestine Male 37 5.40
Prelim M12 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 THIBAUT VIALE SO Monaco Male 27 4.65
7 HASAN ANEES MOSLEH SO Jordan Male 22 4.20
Prelim M14 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 KHALID ALHAJERI SO United Arab Emirates Male 34 10.65
2 KONSTANTINOS TRIGAZIS SO Hellas Male 35 9.83
3 ALEXANDER ALMENAS SO Puerto Rico Male 30 10.46
Prelim M13 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 LAZAR ZIVKOVIC SO Montenegro Male 30 12.29
5 MOHAMMED ALI H M AL-ABD SO Qatar Male 30 13.41
6 BRANDON BAIER SO United States Male 27 12.36
7 CHRISTOPHER LLOYD XZAVION TUCKER SO United States Male 21 14.66
Prelim M04 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
8 CHIMA FISAYO MADUAKOR SO Nigeria Male 19 9.80
Prelim F16 • 3:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 LINA SAID HDEIB SO Jordan Female 32 3.46
Prelim F15 • 3:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 NAGINA MAHARJAN SO Nepal Female 26 3.92
Prelim F11 • 3:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ASMA AL MUFARGI SO Oman Female 26 3.54
Prelim F06 • 3:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SARA TAREK AHMED SO Egypt Female 18 1.32
2 TANIA ESTRELLA ESTRELLA CHURA CHAMBI SO Bolivia Female 20 2.32
Prelim F11 • 3:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 SABINA CHHUSHYAABAGA SO Nepal Female 19 3.12
Prelim F16 • 3:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 4 ANE LOMANA TUIKETEI SO Tonga Female 39 3.30
Prelim F05 • 3:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 FARZANA REHMAT SO Pakistan Female 15 4.81
Prelim F10 • 3:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
NAOMI AXISA SO Malta Female 23 4.17
1 KATIE DILLON SO Ireland Female 27 4.47
2 HEBA MAGDY SHADY SO Egypt Female 25 4.49
Prelim F12 • 3:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 BALJINNYAM KHISHIGMAA SO Mongolia Female 23 2.91
Prelim F11 • 3:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 CHELSEY MARGARET LEWIS SO Isle of Man Female 23 3.66
Prelim F12 • 3:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 JUDY JUBILLE MOI SO Papua New Guinea Female 16 2.82
Prelim F05 • 3:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ANGELINE DEL CARMEN CABALLERO SO Panama Female 16 4.31
Prelim F04 • 3:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 GURJEET KAUR SO Bharat Female 20 5.20
4 JOHANNA RIEL SO Netherlands Female 19 5.06
Prelim F09 • 4:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 BRENDA IVELISSE SANCHEZ SO Puerto Rico Female 28 4.99
3 MARAM MUKHTAR ALI EZULDEEN SO Libya Female 23 5.06
7 BIBI FATEMA SO Bangladesh Female 22 5.10
Prelim F08 • 4:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SANDRA BECERRA SANCHEZ SO Peru Female 24 6.27
4 VESNA KOVACEV SO Serbia Female 27 5.62
6 SHAIMA ALMARZOOQI SO United Arab Emirates Female 25 5.69
Prelim F10 • 4:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 ABBI STASTNY SO United States Female 23 4.66
8 RABAB BECHTI SO Monaco Female 26 4.38
Prelim F05 • 4:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 GRACE NAOMI DINDILLO SO Papua New Guinea Female 22 4.10
Prelim F03 • 4:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 FATMA ASHRAF ABOSERIA SO Egypt Female 19 6.34
5 NUR SYAMIMI ASQINA BINTI SAFIEH SO Brunei Darussalam Female 16 6.26
Prelim F04 • 4:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 BRYTHANNY BERMUDEZ SO Costa Rica Female 14 5.30
4 AMAL FARWIZAH BINTI HJ IBRAHIM SO Brunei Darussalam Female 17 5.30
Prelim F03 • 4:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 HANNAH KEMP SO Great Britain Female 21 6.33
4 YANISBETH ZURIELIS CABALLERO SO Panama Female 19 5.97
6 SARA KELY SO Australia Female 18 6.29
Prelim F11 • 4:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 DJAZIA BRANIS SO Algeria Female 18 3.55
Prelim F02 • 4:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 NEA TILLI SO Finland Female 15 7.99
5 KAROLINA SKITEK SO Poland Female 18 6.63
Prelim F13 • 4:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ALEKSANDRA IVANOVNA KUGRISHEVA SO Russia Female 38 7.68
2 FABIANA COFRECES SO Spain Female 47 7.20
Prelim F07 • 4:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 KHIRY THOMPSON SO United States Female 27 7.66
4 ANITA OSK HRAFNSDOTTIR SO Iceland Female 24 7.00
6 SANDRA MARIBEL TORALES SO Paraguay Female 23 7.53
Prelim F08 • 4:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 AYESHA ABDUL-JILLIL SO United States Female 34 6.54
Prelim F04 • 4:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ZAINAB DAMILOLA BELLO SO Nigeria Female 21 5.52
Prelim F03 • 4:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MADISON MOOERS SO United States Female 17 6.22
3 DENISA HORVATHOVA SO Slovakia Female 16 5.99
5 YEONG BIN AN SO Korea Female 21 6.24
Prelim F02 • 4:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ZHI YU CHEN SO Chinese Taipei Female 18 7.31
Prelim F09 • 4:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SYEDA SHUMAILA RUBAB SO Pakistan Female 24 5.09
Prelim F11 • 4:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 VINIANA LIKUCAUCAU SO Fiji Female 22 3.48
Prelim F06 • 4:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 FRANCA CHIOMA AGU SO Nigeria Female 34 2.02
Prelim F10 • 4:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ADDISON AMPARO CZAYA-WOOLLY SO Canada Female 28 4.38
Prelim F15 • 4:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 SALMA DAHI W W HAMMAD SO Qatar Female 32 4.24
6 GRETA GHIDINI SO Italy Female 31 4.07
7 SUZIE GINA SARAKIYA SO Seychelles Female 38 3.81
Prelim F04 • 5:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 PATRYCJA WILOCZYNSKA SO Poland Female 20 5.81
Prelim F01 • 5:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 CHELSEA KRYSTYN FREDERICK SO Cayman Islands Female 17 9.55
4 EVA LOUISE BELL SO Canada Female 32 9.95
5 ITZEL ROMERO SO Mexico Female 20 10.82
Prelim F14 • 5:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 TAMMARA MCILWEAN SO Great Britain Female 41 5.20
6 SIMONA GABOROVA SO Czech Republic Female 45 5.65
7 PATTI LYNN CONNORS SO Canada Female 53 5.86
Prelim F13 • 5:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 THRESIA PARAMBETH CHACKO SO Bharat Female 36 6.98
3 CHRISTINE MCCULLOUGH SO United States Female 46 6.73
Prelim F10 • 5:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 KHADIJA DANZIGER SO Monaco Female 35 4.62
Prelim F16 • 5:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 HANAN ALSHEHYARI SO United Arab Emirates Female 31 3.62
Prelim F12 • 5:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MANATU PALETUA SO Tonga Female 24 2.68
6 TOUMARAMARA TARAVAKI SO Vanuatu Female 33 2.93
Prelim F06 • 5:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ANA MIRIAN ALMON SO Dominican Republic Female 28 2.55
4 MARIE ELOISE GAELLE BOTTINE SO Mauritius Female 23 2.15
5 MONICK LEA SAU SO Vanuatu Female 27 2.33
PENT 100m • From 9:00 AM to 10:00 AM
Prelim F01 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 REGAN ELIZABETH HOFLEY SO Canada Female 19 00:00:13.80
2 ALYSE MACKEY SO United States Female 27 00:00:15.48
Prelim M01 • 9:04 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 LASZLO TOTH SO Hungary Male 36 00:00:13.10
2 JAMES ENOCH DAWSON SO United States Male 26 00:00:12.75
Prelim M03 • 9:04 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 BRADY JAMES ROSE SO Australia Male 19 00:00:13.70
4 CHRISTOPH COSIMO BRUEGGE SO Germany Male 22 00:00:14.46
Prelim M02 • 9:08 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 JABARI F. WILSON SO United States Male 22 00:00:14.12
2 CONOR MEADE SO Ireland Male 27 00:00:15.84
4 JOHN IGNATIUS WRENN SO United States Male 24 00:00:16.16
Prelim M03 • 9:08 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 KIRBY OERTLING SO United States Male 25 00:00:14.63
100m walk • From 11:00 AM to 11:35 AM
Prelim F01 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 TAYEI HOPE NYAM SO Nigeria Female 16 00:01:50.31
3 SAPPHIRE MERCEDEZ LYNNE JACKSON SO Trinidad & Tobago Female 18 00:01:14.98
Prelim F03 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MELANIE PARKER SO Mauritius Female 30 00:00:56.12
4 SHALIMAR MATTHEW SO Bonaire Female 23 00:00:55.89
Prelim F01 • 11:04 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 AKUESSON ADOUDE HUGUETTE RUTH BERNISCE SO Benin Female 21 00:01:25.41
Prelim F02 • 11:04 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SOLAY THOMAS SO Bermuda Female 21 00:00:40.35
3 MADUO PHUTHEGO SO Botswana Female 19 00:00:38.93
4 SU NANDAR WIN SO Myanmar Female 33 00:00:30.04
5 JANAYSHA MALONEY SO Bermuda Female 16 00:00:41.11
Prelim M01 • 11:12 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 BERNARD ALAIN BRUNET SO Mauritius Male 36 00:00:30.09
2 MICHALAKIS PROKOPIOU SO Cyprus Male 57 00:00:36.93
3 DANIEL DAN DUMELANG SO Botswana Male 25 00:00:41.97
4 ADJAHO WILFRID ERIC MAHOUNA SO Benin Male 54 00:00:30.78
50m run • From 3:00 PM to 6:00 PM
Prelim F04 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 VILDANE AMETI SO North Macedonia Female 15 00:00:13.93
3 LARA BELUSIC SO Croatia Female 16 00:00:12.01
Prelim F01 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 AIDA RZAYEVA SO Azerbaijan Female 15 00:00:12.29
4 NIGAR MUSTAFAYEVA SO Azerbaijan Female 15 00:00:11.43
5 TING MEI SO China Female 11 00:00:11.37
6 JURI ALQUTHMI SO Saudi Arabia Female 11 00:00:13.38
Prelim F04 • 3:04 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MEMORY CHANGWE SO Zambia Female 19 00:00:12.04
Prelim F08 • 3:04 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ESTHER ANTOINETTE BOTHA SO South Africa Female 32 00:00:11.56
Prelim F05 • 3:04 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ENTSAR ALOMAR SO Kuwait Female 17 00:00:09.93
Prelim F02 • 3:08 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 NIGIN AFSHAR SO Afghanistan Female 15 00:00:09.88
3 AMAL MUSTAFA GOMAA KIMA SO Sudan Female 15 00:00:08.85
4 NADREEN ALI KORDI KOKO SO Sudan Female 15 00:00:09.68
Prelim F03 • 3:12 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MAKHLIYO BAHODIROVNA SHARIPOVA SO Tajikistan Female 16 00:00:11.54
Prelim F04 • 3:12 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 BASHAYR SAWWAF SO Saudi Arabia Female 17 00:00:13.16
Prelim F01 • 3:12 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 BAKHITA ABDULLA M S AZAB SO Qatar Female 13 00:00:12.63
Prelim F06 • 3:16 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 FATIMAH YOUSIF AL-OBAIDI SO Iraq Female 18 00:00:13.97
2 ZAHRAA SAEED SO Iraq Female 17 00:00:13.96
Prelim F07 • 3:16 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 SREYTEAV RATH SO Cambodia Female 17 00:00:28.29
Prelim F03 • 3:16 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 SEYHA VONG SO Cambodia Female 21 00:00:10.40
5 MARIA CHRISTOFIDOU SO Cyprus Female 17 00:00:10.42
Prelim F04 • 3:16 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 SABA ABA ALKHAIL SO Kuwait Female 14 00:00:13.54
Prelim F06 • 3:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 NASIBAKHON IZATULLOEVNA MAHMADOVA SO Tajikistan Female 29 00:00:15.20
Prelim F08 • 3:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 YOLANDA ALTAGRATIA PEREZ SO Aruba Female 57 00:00:12.61
Prelim F07 • 3:24 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MARGARITA BOGOMOLOVA SO Uzbekistan Female 25 00:00:16.57
2 NATALIA MARQUES SO Puerto Rico Female 29 00:00:16.72
Prelim F06 • 3:24 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MARWAH ALI AL-ASADI SO Iraq Female 29 00:00:13.84
5 DARIYA ZHUKOVA SO Uzbekistan Female 25 00:00:14.18
Prelim F08 • 3:24 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 NOF ABDULAMEER SO Kuwait Female 26 00:00:13.25
Prelim F08 • 3:28 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 CATHERINE WANJUE NYAGA SO Kenya Female 24 00:00:11.87
Prelim F05 • 3:28 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 NONJABILISO LINDO MOTSA SO Swaziland Female 24 00:00:09.65
5 LIA - KVARATSKHELIA SO Georgia Female 25 00:00:09.11
6 FARAH ESKANDAR SO Kuwait Female 22 00:00:09.52
Prelim M04 • 3:32 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 RAMI JOSEPH AL-AZRAEE SO Iraq Male 24 00:00:09.79
3 AHMED SALAH AL- RUBAYE SO Iraq Male 29 00:00:10.76
Prelim M02 • 3:32 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ARDIAN SHABANI SO North Macedonia Male 22 00:00:15.19
4 STEFAN HOLZINGER SO Austria Male 62 00:00:16.89
Prelim M02 • 3:36 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ISRAEL MALIK DUNCAN SO Trinidad & Tobago Male 15 00:00:14.91
3 KIRK WINT SO Jamaica Male 17 00:00:14.31
Prelim M01 • 3:36 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SAID SAMIULLAH AKBARI SO Afghanistan Male 20 00:00:08.76
4 JOSHUA PALISO SO Zambia Male 20 00:00:08.04
Prelim M04 • 3:40 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MARCELINO JOSEFA SO Bonaire Male 32 00:00:10.59
Prelim M03 • 3:40 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 JEFFREY MARK JULIES SO South Africa Male 45 00:00:08.88
Prelim M04 • 3:44 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 AGRON HAJREDINI SO North Macedonia Male 30 00:00:10.22
2 THIHA KYAW SAN SO Myanmar Male 18 00:00:09.89
5 ARIZ PASHAYEV SO Azerbaijan Male 32 00:00:09.78
Prelim M01 • 3:44 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MANCOBA PRINCE MAGAGULA SO Swaziland Male 20 00:00:08.54
Prelim M03 • 3:44 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 MANUEL RIVERA SO Puerto Rico Male 19 00:00:09.46
Prelim M03 • 3:48 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ARIAN ARYANI SO Iran Male 23 00:00:09.10
2 REZA NOROUZI SO Iran Male 28 00:00:08.66
4 MOBARK OMER MUSA ESMAIL SO Sudan Male 29 00:00:08.37
Prelim M01 • 3:48 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 SHAHHID AZIZI SO Afghanistan Male 17 00:00:08.47
Standing long jump • From 3:00 PM to 6:00 PM
Prelim F01 • 4:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 BASHAYR SAWWAF SO Saudi Arabia Female 17 0.60
5 JURI ALQUTHMI SO Saudi Arabia Female 11 0.81
Prelim F03 • 4:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ESTHER ANTOINETTE BOTHA SO South Africa Female 32 1.12
4 ANIS ESHGHI SO Iran Female 35 1.15
Prelim F02 • 4:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 JO-ANN GABRIELLE LANDVREUGD SO Suriname Female 22 0.90
2 FATEMEH HAJI SAYARI SO Iran Female 25 0.92
Prelim F03 • 4:50 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 PURITY JEPKURUI KANDIE SO Kenya Female 17 1.09
Prelim M02 • 5:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ARIZ PASHAYEV SO Azerbaijan Male 32 1.76
4 SAID SAMIULLAH AKBARI SO Afghanistan Male 20 1.87
Prelim M01 • 5:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ARIAN ARYANI SO Iran Male 23 1.46
3 REZA NOROUZI SO Iran Male 28 1.38
4 JEFFREY MARK JULIES SO South Africa Male 45 1.45
PENT Shot • From 3:00 PM to 4:00 PM
Prelim F01 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ALYSE MACKEY SO United States Female 27 7.39
2 REGAN ELIZABETH HOFLEY SO Canada Female 19 7.02
Prelim M03 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 CHRISTOPH COSIMO BRUEGGE SO Germany Male 22 8.33
2 BRADY JAMES ROSE SO Australia Male 19 8.17
Prelim M01 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 JAMES ENOCH DAWSON SO United States Male 26 8.95
4 LASZLO TOTH SO Hungary Male 36 10.73
Prelim M02 • 3:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 JOHN IGNATIUS WRENN SO United States Male 24 5.90
3 CONOR MEADE SO Ireland Male 27 3.19
4 JABARI F. WILSON SO United States Male 22 0.00
Prelim M03 • 3:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 KIRBY OERTLING SO United States Male 25 8.17
Long jump • From 9:00 AM to 6:00 PM
Prelim F02 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 BERNICE LUCIENDA KORTSTAM SO Suriname Female 15 3.70
2 JAZMIN RODRIGUEZ SO Costa Rica Female 15 3.26
3 DEVAKAUSALYA JEEVANANTHAN SO Malaysia Female 15 3.26
4 HAO LEI CHIO SO Macau Female 12 3.53
Prelim F09 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ITZEL ROMERO SO Mexico Female 20 3.57
Prelim F07 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MARIANA SILVA CRUZ MELO SO Portugal Female 17 3.09
7 CLAUDIA ESTER GAGLIARDI SO Chile Female 18 3.08
Prelim F06 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ERYKAH KALIL CULBERTSON SO United States Female 21 2.56
6 SIMONA HORVATHOVA SO Slovakia Female 17 2.85
Prelim F08 • 9:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 MARIE ZAMOSTNA SO Czech Republic Female 17 3.35
Prelim F11 • 9:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MARIA ISABEL PEREZ SO Dominican Republic Female 20 1.00
3 TEKARITI KAROTU SO Kiribati Female 17 1.35
Prelim F01 • 9:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 FADWA ABDULQADER SO United Arab Emirates Female 15 2.40
Prelim F09 • 9:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 FERNANDA ANAHI YEGROS SO Paraguay Female 16 3.61
2 JAVIERA ANNAIS SALDANA PADILLA SO Chile Female 16 3.59
4 ZALWA DEVANINGTYAS SO Indonesia Female 16 3.68
5 LILLE RUOSKANEN SO Sweden Female 18 3.73
Prelim F10 • 9:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 IRINA LOPEZ GARCIA SO Cuba Female 19 4.17
6 LAURA KATELYN BUTLER SO Australia Female 17 4.37
7 FERDOUS FEYTAH SO Algeria Female 17 3.97
Prelim F06 • 9:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
8 ALICE MUKAMANA SO Rwanda Female 20 2.65
Prelim F01 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 FARZANA REHMAT SO Pakistan Female 15 2.92
3 NEA TILLI SO Finland Female 15 2.61
Prelim F07 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 MALIKA YOUNAS MASIH SO Pakistan Female 15 3.07
Prelim F15 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 IMANE HADDADI SO Morocco Female 24 3.15
Prelim F12 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ROSA HUNTINGTON SO Great Britain Female 27 1.56
7 ASMA AL MUFARGI SO Oman Female 26 1.48
Prelim F05 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 SUNITA SUNUWAR SO Nepal Female 24 2.18
Prelim F14 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ESRA'A MUHANNAD ALKHATEEB SO Jordan Female 23 2.80
Prelim F04 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 VALENTINA MICHELLE BECK SO Germany Female 27 1.94
8 HALIMA LADADWA SO Palestine Female 18 1.85
Prelim F11 • 9:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 TAHANI ALSULAIMI SO Oman Female 28 1.21
Prelim F12 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 AREEN NAWAF ABUSWEILEM SO Jordan Female 27 1.47
Prelim F16 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SU NANDAR WIN SO Myanmar Female 33 1.80
4 SAHERA MUSA SA'AD SO Jordan Female 31 1.80
Prelim F11 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 SHIMA FAROKHI SO Iran Female 26 1.26
Prelim F03 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 ROGHAYEH ABDOLLAHI VASHVAEI SO Iran Female 16 1.65
Prelim F04 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 DEYNA DANITZA FLORES ROMERO SO Bolivia Female 17 1.90
6 GULNUR SEISENOVA SO Kazakhstan Female 20 1.96
Prelim F12 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ANGHAM KHALED SO Palestine Female 29 1.60
Prelim F15 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 CINTIA ANABELLA MULLER SO Argentina Female 35 3.36
Prelim F16 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 ZINEB MINRAOUI SO Morocco Female 24 1.79
7 AINUR GIZATOVA SO Kazakhstan Female 32 1.70
8 TANYA JIVKOVA IVANOVA SO Bulgaria Female 26 1.83
Prelim F03 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 YI JIE SHEN SO Chinese Taipei Female 19 1.67
3 JEANNINE JESSICA COULIBALY SO Burkina Faso Female 16 1.59
5 NEHAD SHEHADA SO Palestine Female 20 1.64
Prelim F16 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MARIA PILAR FRANCES SO Spain Female 41 1.78
6 AGNES WESSALOWSKI SO Germany Female 38 1.86
Prelim F12 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ALISHA NEUPANE SO Nepal Female 23 1.40
Prelim F03 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 VANYA JIVKOVA IVANOVA SO Bulgaria Female 26 1.62
Prelim F15 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MEY-ADJOBA MARIE-MICHELE OHOUO SO Cote D'Ivoire Female 30 3.19
Prelim F13 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 GLORIA YAWOVI ABUSAH SO Togo Female 24 2.39
4 JOHANNA KALLIN SO Sweden Female 23 2.62
Prelim F14 • 10:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 ANITA OSK HRAFNSDOTTIR SO Iceland Female 24 2.97
Prelim F05 • 10:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 KINSEY ANNETTE HENRY SO United States Female 19 2.16
2 UFEMIA JACQUELINE VELASQUEZ SO Honduras Female 20 2.21
Prelim F07 • 10:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 YESHI DEMA SO Bhutan Female 19 2.98
Prelim F04 • 10:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 AYELEN ALDANA ALEGRE SO Argentina Female 19 1.89
5 SITI ROHIMAH MOHD NIZAM SO Malaysia Female 17 1.91
6 SYLWIA CAPUTA SO Poland Female 18 2.05
Prelim F06 • 10:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
7 MARIE-CLAUDE ARMELLE ANASSIN SO Cote D'Ivoire Female 17 2.56
Prelim F12 • 10:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 NIRMALA DENIYE GEDARA KRISHANTHI ABEYRATHNE SO Serendib Female 24 1.48
Prelim F13 • 10:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 GHIZLANE AMADDAH SO Morocco Female 34 2.32
Prelim F14 • 10:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 VALENTINA MANOJLOV SO Serbia Female 22 2.97
4 JANIECE POLLOCK SO New Zealand Female 25 2.98
5 CAROLINE GHYSELBRECHT SO Belgium Female 26 2.95
6 JACQUELINE ANTONIA GILCES SO Ecuador Female 33 2.86
Prelim F09 • 10:40 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
7 MILAGRO YANINA VALLEJOS SO Paraguay Female 16 3.72
Prelim F05 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 FEMKE BONGERS SO Netherlands Female 21 2.20
2 CORALINE ENAGNON AHOUANMENOU SO Senegal Female 16 2.34
4 SNEZANA DZIDA SO Bosnia & Herzegovina Female 18 2.45
Prelim F06 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 NUR SYAMIMI ASQINA BINTI SAFIEH SO Brunei Darussalam Female 16 2.74
Prelim F07 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 CHOITY AKTER SO Bangladesh Female 21 3.00
6 JIN YAN JENG SO Chinese Taipei Female 17 3.00
Prelim F08 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
7 AMINATA NDIAYE SO Senegal Female 20 3.40
Prelim F04 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
8 LEKI LHADON SO Bhutan Female 19 1.94
Prelim F10 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 HETTY BARTLETT SO Great Britain Female 28 3.99
2 ROSE MARIE RAGNAGNEWENDE SAWADOGO SO Burkina Faso Female 23 4.10
Prelim F12 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 DALILA SEMICHI SO Algeria Female 26 1.40
Prelim F07 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 LOUBNA ZOUAD SO Morocco Female 19 3.16
Prelim F08 • 11:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SHARNALI YASMIN SWEETY SO Bangladesh Female 20 3.34
4 GYEONG MI GIM SO Korea Female 18 3.45
5 MIRANDA ERYN MENDOZA SO United States Female 22 3.24
7 MOULATI EL HOUSSAOUI SO Algeria Female 19 3.23
Prelim F06 • 11:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ALYAA BRIMO SO Syria Female 20 2.73
6 MADISON MOOERS SO United States Female 17 2.83
Prelim F07 • 11:20 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 HELENA OSK HILMARSDOTTIR SO Iceland Female 18 3.17
Prelim M17 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SAID RAZZOUQ SO Morocco Male 31 3.80
7 WOJCIECH SIMLAT SO Poland Male 58 3.53
Prelim M12 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 OLO TOFILAU SO Samoa Male 25 3.13
Prelim M11 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 JEAN MARIUS AGRE SO Cote D'Ivoire Male 23 2.95
Prelim M16 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 DMITRIY KORSHUNOV SO Uzbekistan Male 42 2.87
5 VACLAV GRUND SO Czech Republic Male 54 3.18
6 DAMIR TUSSUPOV SO Kazakhstan Male 31 3.24
Prelim M13 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
8 MATTHEW WESTWOOD SO New Zealand Male 26 3.78
Prelim M10 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ATIS KALOTUKOR SO Vanuatu Male 27 2.00
2 SAJJAD AMOUPOUR SO Iran Male 18 1.86
Prelim M04 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MAHMOUD HUSSIN ELAMARY SO Egypt Male 17 3.54
6 RAUL HUMBERTO ULLOA SO Honduras Male 20 3.10
Prelim M12 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 SALIM SAIF AL AUYAMARI SO Oman Male 23 3.22
Prelim M13 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 IZZELDEEN ABDO SO Jordan Male 25 3.68
Prelim M03 • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
7 ALLAN MAURICIO URBINA SO Honduras Male 19 2.87
Prelim M07 • 3:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 NJEGOS MIHAJLOVIC SO Bosnia & Herzegovina Male 18 4.62
Prelim M03 • 3:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SAJITH JANITHA KUMARA WELIGAMAGE SO Serendib Male 18 2.90
Prelim M08 • 3:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 GABRIEL ALEJANDRO SOBRA VILLACURA SO Chile Male 20 4.82
Prelim M04 • 3:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 JOSEPH IHECHUKWU EZE SO Nigeria Male 18 3.29
Prelim M09 • 3:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 DROSOS IOANNIS DIMITRAS SO Hellas Male 20 5.33
6 LLEYTON JAMES LLOYD SO Australia Male 19 5.58
7 OSCAR RICARDO CHENA SO Paraguay Male 16 5.41
Prelim M15 • 3:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
8 ROBERTO LUIS FERNANDEZ SO Cuba Male 17 6.07
Prelim M02 • 3:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 BOSCO KAJEJE SO Rwanda Male 27 2.29
Prelim M08 • 3:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 VIKTOR AABERG SO Sweden Male 25 4.97
Prelim M15 • 3:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 GILDAS KOUKA ROUAMBA SO Burkina Faso Male 24 5.73
6 AHMED NOURI SALIM FARHAT SO Libya Male 29 6.24
Prelim M14 • 3:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 CHAIYAPORN PICHAISONG SO Thailand Male 25 5.53
5 PETER WEST SNIDER SO Canada Male 25 5.72
7 DMYTRO PODHORSKYI SO Ukraine Male 26 5.38
8 DONALD DOYLE SO Trinidad & Tobago Male 25 5.40
Prelim M08 • 3:40 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MD YASIN HOSSAIN BAYZID SO Bangladesh Male 18 4.74
4 CHENCHO DORJI SO Bhutan Male 21 4.72
7 GILMOUR BORG SO Malta Male 18 4.85
8 JOSE LUIS ALVAREZ SO Ecuador Male 22 4.80
Prelim M06 • 3:40 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 PUI HANG - CHAN SO Hong Kong Male 18 4.26
Prelim M03 • 3:40 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ABDELMADJID ELDJEMET SO Algeria Male 19 2.58
Prelim M07 • 3:40 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 FANNAR LOGI JOHANNESSON SO Iceland Male 18 4.66
Prelim M09 • 3:40 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 CHRISTOPHER STEVEN JACQUET SO Paraguay Male 21 5.13
Prelim M12 • 3:40 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 PUKA FAAUTAUTA SO Samoa Male 22 3.46
2 LACINE CAMARA SO Senegal Male 27 3.21
Prelim M17 • 3:40 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 SAPARNAZAR YEGENNAZAROV SO Turkmenistan Male 33 3.83
Prelim M13 • 3:40 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 MATTEO PELLE SO Italy Male 25 3.80
7 GOKUL RAJAN SO Bharat Male 22 4.18
Prelim M07 • 3:40 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 OUSSAMA AADOU SO Morocco Male 23 4.61
Prelim M11 • 3:40 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 MOHAMED ABDELKADER SADKI SO Algeria Male 23 2.80
Prelim M08 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 PAULO VICTOR MENEZES SALLES SO Brazil Male 20 4.85
Prelim M07 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MUHAMMAD YASER MOHD ROSTAM SO Malaysia Male 17 4.68
6 NOFRE SANCHO SO Spain Male 19 4.46
7 CLEMENTE GABRIEL SALINAS SO Paraguay Male 17 4.60
Prelim M09 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 JACOB MATTHEW RONALD POTTS SO Canada Male 16 5.01
4 MD MAHADI HASAN SO Bangladesh Male 21 5.11
Prelim M05 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 MUHAMMAD IHSAN SO Indonesia Male 17 4.04
Prelim M02 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 BATI KHALFAN AL JAMUDI SO Oman Male 30 2.46
Prelim M16 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 RADIM MIKULECKY SO Czech Republic Male 34 2.89
Prelim M11 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MATEUSZ JANUSZKIEWICZ SO Poland Male 23 2.80
4 JULIEN CARDINAL-MOFFET SO Canada Male 26 2.87
Prelim M13 • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 YASSINE ZHUMI SO Morocco Male 25 3.77
Prelim M07 • 4:20 PM - Unofficial Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SHENG KAI WANG SO Chinese Taipei Male 17
Prelim M06 • 4:20 PM - Unofficial Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MARCOS CORRALES SO Costa Rica Male 19
4 OSKAR URBANSKI SO Poland Male 18
5 VALLO SAAR SO Estonia Male 16
6 RAHUL A SO Bharat Male 21
Prelim M05 • 4:20 PM - Unofficial Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 DAMINDU MUTHUNAYAKAGE JANITH PERERA SO Serendib Male 20
8 ALAA AJLANI SO Tunisia Male 17
Prelim M09 • 4:20 PM - Unofficial Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
7 MUHAMMAD NAQUIB ILMI JAMALUDIN SO Malaysia Male 16
Prelim M02 • 4:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
Technical DQ 1 KEN KALSONG SO Vanuatu Male 34 2.33